fbpx

Posílejte zeleně. Kartonové krabice i lepicí pásky jdou vstříc ekologii0

Zasíláme, zasíláme a zasíláme… Jenomže není zasílání jako zasílání. Můžeme to dělat více zeleně, čímž rozhodně nemyslíme pořídit si místo běžných kartonových krabic nějaké zeleně barvené. Poštovní krabice dnes mohou být ekologické stejně tak jako lepicí pásky či výplně. Jak na ekologické zasílání?

Nákupy se přesunuly na internet, čemuž extrémně pomohl i covid. Aktuální pokles objemu nákupů nic nemění na tom, že se obchodování bude stále více přesouvat do digitálního světa. To je však poměrně velký nápor na ekologii z hlediska odpadu v podobě obalových materiálů. Už nevzniká odpad pouze z balení samotného výrobku, ale i z dalšího obalu, ve kterém je zboží zasíláno. Jak na zasílání s ohledem na ekologii? Obaly KREDO mají řešení pro každého, kdo chce zasílat zeleně.

Kartonové krabice jako na míru

Obaly KREDO jsou specialisté na kartonové krabice a obalové materiály. Stále více však zákazníky motivují ke změně chování v souladu s trvale užitelným rozvojem. Nabízí ekologické obaly, ať již jde o kartonové krabice, BIO kompostovatelné pytle a tašky, obálky, lepicí pásky i výplňové materiály.

Díky velkému sortimentu kartonových krabic nemusíte zasílat krabice předimenzované. Správný rozměr krabice šetří náklady na skladování a přepravu, a současně snižuje uhlíkovou stopu, kterou za sebou každá zásilka zanechá. Stejně tak jde volit krabici s potřebnou nosností. Zbytečně předimenzovaná je těžší a opět je zbytečně velkou zátěží pro životní prostředí. Existují též kartonové krabice, které se umí přizpůsobit velikosti zásilky. Pak též rychlouzavíratelné. I u nich hledejte úsporu. Třeba právě díky nim firma ušetří na energii, protože stejné množství zboží zabalí za mnohem kratší čas.

Velkým benefitem jsou specializované krabice. E-shop Obaly KREDO má v sortimentu předlepené A4+ krabice pro posílání dokumentů, krabice na knihy, krabice na víno, kartonové tubusy, kartonové obálky i speciální Return® Box poštovní krabice. Ty přímo motivují k opětovnému použití krabice.

Vratky e-shopům ekologicky

Zákazníci mají dle zákona 14 dnů na vrácení zboží zakoupeného mimo provozovnu. Což je vlastně případ nákupů v e-shopech. Některé e-shopy dokonce tyto lhůty prodlužují na 30 i více dnů. Vratek je velké množství a mnohé e-shopy s oblečením jich mají i 50 a více procent. K tomuto účelu slouží poštovní krabice Return® Box. Zákazník ji neodnese hned do odpadu, ať již směsného či separovaného. Je to totiž krabice připravena pro vrácení zaslané zásilky. A zákazník k tomu nepotřebuje ani lepicí pásku. Jde o skvělý příklad aplikace principů cirkulární ekonomiky, kde nejenže je krabice recyklovatelnou, ale je i znovupoužitelnou.

Konec plastového barbarství

Pomocí sortimentu Obaly KREDO lze změnit i přístup k plastu. Plastové lepicí pásky, které znesnadňují recyklaci kartonových krabic, lze vyměnit za papírové. Stejně tak může být ekologickým výplňový materiál. Výborným výplňovým materiálem šetřícím životní prostředí je i mačkaný papír. Ten lze koupit již jako mačkaný fixační papír v pásech o šířce 50 cm i širší, nebo lze papír koupit v roli a mačkat jej za pomoci ručního stroje Paperfix 100. V Obaly Kredo vám nabídnou obojí. Využít lze též skládaný papír s perforací v kombinaci s jiným ručním strojem na mačkání papíru. Vhodná je kartonová střiž, která je 100% ekologickým výplňovým materiálem. Dalším výplňovým materiálem jsou ekologická Flo-pak polystyrenová tělíska, která obsahují až 99 % vzduchu a jsou na rozdíl od běžného polystyrenu ekologicky rozložitelná.

Balte a zasílejte ekologicky

Mávnout rukou nad ekologičností balení, ve kterém zasíláme zboží zákazníkům, se rozhodně nevyplatí. I český zákazník je již na otázky trvale udržitelného rozvoje citlivý. U zasílání nelze uplatňovat bezobalovou filosofii. Jde se ale chovat ekologicky a zákazníkům usnadňovat recyklaci obalových materiálů. Třeba tím, že nebudou muset strhávat z krabic PVC pásky.

Autor: Komerční sdělení