fbpx

Poradíme vám jak kouřit moderně a levněji0

Kuřáků stále přibývá, mnozí začínají kouřit již v pubertě a vůbec si neuvědomují zdravotní následky. Kouření však není problém, který se týká pouze zdraví. Zatěžuje také naši peněženku a životní prostředí. Jako ideální řešení se nabízí moderní způsob kouření, kterým jsou elektronické cigarety.

O kouření se často hovoří v kombinaci se zdravím. Kuřáci neškodí jen sobě, ale také svému okolí v podobě pasivního kouření. Téměř vůbec se však nehovoří o tabáku. Kde se pěstuje, jak se zpracovává, a jak se za co nejnižší náklady stává dostupným zdrojem. V zemích, kde se tabák pěstuje, jsou pro pěstitele tabáku zdroje jako uhlí, ropa či zemní plyn nedostupné. Na sušení tabáku proto pěstitelé používají dřevo, které se získává kácením lesnatých území. Tím vzniká ekologický problém ve spojitosti s kouřením.

Elektronické cigarety jako řešení

Elektronické cigarety představují moderní kouření, které je šetrné nejen k našemu zdraví, ale také k lesům. Jaký je rozdíl mezi klasickou a elektronickou cigaretou? Pokud člověk kouř nevdechne do plic, nebo se do nich dostane v malém množství, zmírňuje se tím riziko onemocnění rakovinou plic. E-cigareta neobsahuje dehet ani jiné toxické látky vznikající hořením v klasické cigaretě. Jaké jsou hlavní přednosti elektronické cigarety?

  • E-cigarety jsou levnější
  • E-cigarety jsou zdravější
  • E-cigarety neobtěžují okolí
  • E-cigarety představují plnohodnotnou náhradu klasického kouření
  • E-cigarety přestavují snadný způsob, jak přestat kouřit

Vyzkoušejte Joyetech eGo AIO

Elektronická cigareta Joyetech eGo AIO představuje novou generaci elektronických cigaret, které jsou ještě elegantnější a nabízí jednoduchou manipulaci oproti jiným typům e-cigaret, se kterými mohou mít začátečníci problémy. E-cigarety eGo AIO využívají unikátní mechanismus zabraňující vdechnutí špatně odpařeného e-liquidu a nebo jeho protečení na baterii. Není tedy nutné jakkoliv nastavovat nebo studovat jak funguje. Stačí pouze rozbalit, naplnit a začít vapovat.

Joyetech eGo AIO je ideální pro začátečníky i pokročilé e-kuřáky. Vrchní část jednoduše odšroubujete a naplníte. Přívod vzduchu přizpůsobíte svým potřebám. Joyetech eGo AIO je k dostání v 5 barevných provedeních – v černé, stříbrné, černo-bílé, červeno-bílé a černo-šedé barevné kombinaci. Součástí balení je baterie, žhavící hlava, spirálovitý náustek a micro USB kabel. Baterie má kapacitu 1500 mAh a v případě potřeby ji můžete snadno a rychle nabít za pomoci micro USB portu.

Kolik ušetřím s e-cigaretou?

Pojďme si udělat malou kalkulaci toho, na kolik vás vyjde kouření. Cena krabičky se pohybuje v průměru kolem 75 Kč, ovšem jsou značky, které vás vyjdou i na 100 Kč a více. Zde je ukázka, kolik stojí měsíčně kouření v případě, že mu stačí jedna krabička denně v porovnání s e-cigaretami.

Klasické cigarety
E-cigareta
Pravidelné náklady (měsíc)
2 250,-
500,-
Náhradní díly (měsíc)
80,-
Celkové náklady (měsíc)
2 250,-
580,-
Celkové roční náklady
27 000,-
6 960,-
Pořizovací cena e-cigarety
699,-

V případě jedné krabičky denně je výsledná částka za měsíc 2 250 Kč a za rok téměř 27 000 Kč.

Naproti tomu stojí elektronické cigarety. E-cigareta Ego AIO stojí 699 Kč. Počáteční cena je vysoká, nicméně z dlouhodobého hlediska se to vyplatí. K e-cigaretě je třeba dokupovat náplně do elektronické cigarety. Ty vás vyjdou v průměru na 100 Kč za 10 ml. Kouříte-li denně, budete měsíčně potřebovat aspoň 50 ml náplně na měsíc. Je nutné měnit žhavící hlavu, která pro tuto e-cigaretu vydrží v průměru měsíc. Tento náhradní díl vás vyjde přibližně na 80 Kč za měsíc.

Z toho tedy vyplývá, že je cena e-kouření i přes pořizovací cenu e-cigarety stále o dost nižší. Pokud nepočítáme pořízení e-cigarety je e-kouření o více jak 20 000 Kč ročně levnější než klasické cigarety. Rozhodnete-li se pro elektronickou cigaretu, šetříte své zdraví, peníze a budete kouřit ekologicky. E-cigarety nebudou obtěžovat vaše okolí, protože nejsou cítit. Objevte moderní kouření, které ocení i vaše okolí.

Autor: Komerční sdělení