fbpx

Poradce David Tyr radí, jak si sjednat hypotéku0

David Tyr působí jako finanční konzultant již od r. 2013 a má v péči mnoho vděčných klientů. Je specialistou na tipování nejvhodnější hypotéky, dnes převážně online, aby klientům šetřil nejen peníze, ale také čas a starosti.

Jak dlouho se pohybujete ve finančním sektoru a jak jste se k tomuto odvětví dostal?

Ve finančním sektoru se pohybuji od roku 2013, kam jsem plynule přešel od práce obchodníka v několika nadnárodních korporacích. Byl jsem tedy zvyklý jednat s lidmi a pomáhat jim.

Co vás na poradenství nejvíce baví?

Radit lidem a hledat pro ně vhodná a schůdná řešení je práce, která se nikdy neomrzí. Moje kreativní já si přijde na své.

Pro klienty zařizujete jen hypoteční úvěry?

Kromě hypotečních úvěrů, které jsou na HypotékaPlzeň.cz základem, zvažujeme i vhodnost pojištění, spoření a investic.

Jak vypadá váš typický klient?

Každý člověk je jiný, ale je jasné že oslovit banku, pět bank nebo poradce je stále velký rozdíl. Na rozdíl od banky, která vás určitě nepošle k nákupu ke konkurenci. To poradce neřeší, vezme vás tam, kde je to nejvhodnější. Moji klienti jsou přesně ti lidé, kteří si to uvědomují.

Jaké jsou nyní v hypotékách trendy a je vhodný čas vzít si hypotéku?

Trendem je, možná spíše paradoxem, že ceny nemovitostí navzdory pandemii a zahnáním řady lidí do existenčních potíží nadále rostu, i když jejich růst se zpomalil. Řada mladých lidí ochotně vynakládá měsíčně značné sumy na nájemné, čímž nevědomky přispívají k fenoménu investičních bytů a růstu cen. Považuji to za nedomyšlené mrhání, mladí klienti někdy potřebují jen lehce namotivovat, aby raději spláceli úvěr na vlastní bydlení. Pro tyto klienty není výše úrokových sazeb vůbec důležitá.

S jakými problémy se s klienty při řešení hypotéky setkáváte?

A víte, že už ani žádné problémy nevnímám? Za svoji praxi už jsem zažil ledacos a téměř vždy se dal nastalý problém vyřešit.

Co byste zájemcům o pořízení vlastního bydlení formou úvěru, tedy zájemcům o hypotéku, poradil?

Vyhledejte si zkušeného profesionála, sjednejte si s ním schůzku a potom teprve postupujte dále.

Zdroj obrázku: Rawpixel.com / Shutterstock.com

Autor: Komerční sdělení