fbpx

Poptávka po domácích potřebách v České republice vzrostla0

Po těžkém roku 2020, kdy se musel prodej ve většině kamenných prodejen zastavit, se českému trhu zase začíná dařit. Domácí potřeby a dekorace zvýšily za rok 2021 prodej o 4,6%. Po kterém zboží je největší poptávka a jaké budou trendy pro rok 2022?

Nejvyhledávanější produkty roku 2021

Jaké zboží zákazníci nejvíce vyhledávali v roce 2021? Podle výroční zprávy srovnávacího portálu Heuréka byla tradičně nejvyhledávanější elektronika, v čele s telefony iPhone. Vyhledávací trendy výrazně ovlivnila pandemie, jedním z nejvyhledávanějším termínem byl respirátor. Ale jaký produkt byl nejvíce vyhledávaný v kategorii Domácí potřeby? Nejvyhledávanějším produktem za rok 2021 v České republice byly matrace.

Jaké matrace čeští zákazníci vyhledávají

Vysoké umístění matrací není překvapivé. Jedná se o jeden z finančně náročnějších produktů, na Zboží.cz najdete nejdražší matraci za ohromujících 120000 Kč. K tomu je to také velmi rozměrný produkt. Když k tomu přidáte uzavření kamenných prodejen, není se čemu divit, že zákazníci upřednostňují objednávání přes internet. 

Na vyhledávači slevových kuponů a akčních nabídek Promo-codes.cz mezi prodejci matrací suverérně dominuje e-shop Dormeo, který je součástí sítě prodejen Studio Moderna. Stovky zákazníků jen za poslední čtvrtletí využily slevový kupon Dormeo na nákup matrací a polštářů. Ale i jejich další e-shopy na Promo-codes bodují. 

E-shop zaměřený především na prodej potřeb pro domácnost a zahradu Top Shop a prodejce kuchyňských potřeb a spotřebičů Delimano, známé hlavně z jejich televizních reklam, jsou stabilními lídry na trhu.

Nejoblíbenější bytové doplňky

Roky 2020 a 2021 se jednoznačně nesly ve znamení pandemie. Restrikce, které donutily Čechy pracovat a zdržovat se v jejich domácnostech, výrazně ovlivnily jejich nákupní chování. 

Jako jednoho z nejpopulárnějších prodejců bytových doplňků Promo-codes zaznamenává e-shop 4Homes. Podle jejich údajů až 80% 4home sleva zlákala jen za poslední rok tisíce zákazníků.

Lidé nejvíce upřednostňovali pohodlí, bodovaly hlavně teplé deky, hrnky a sklenice. Přebytek volného času vedl mnoho lidí k pečení a zahrádkářství, potřeby a náčiní pro ně proto byly také ve velké poptávce. A v neposlední řadě home office a zavření škol vedlo k velkému zájmu o vybavení kanceláří a hračky a výtvarné potřeby.   

Trendy pro rok 2022

Jak se budou vyvíjet trendy v roce 2022? V posledních letech boduje především návrat k přírodním materiálům. A podle všech předpovědí u nich ještě zůstaneme. Zákazníci si je oblíbili především pro jejich rustikální vzhled, trvanlivost a udržitelnost. Dřevo a kámen budou populární materiály pro nábytek i zařízení interiéru, i v tomto roce.

Co se týče barev, obchodníci předpokládají dominanci šedé, zelené a fialové.

Jelikož se očekává, že část administrativních pracovníků se již do kanceláří nevrátí, multifunkční a mobilní nábytek vhodný pro práci doma a do malých prostorů bude dále na vzestupu.

A nakonec, nemůžeme opomenout vliv ochrany přírody a udržitelnost. Ve světě je stále populárnější takzvaný upcycling, tedy vylepšování a restaurování starého nábytku a dekorací. 

Máte doma starou komodu, či rezavějící lavičku? Jaké trendy budou podle vás dominovat roku 2022?

Autor: Komerční sdělení