fbpx

Poničil vám střechu vítr a potřebujete ji rychle a úsporně opravit? Poradíme, jak na to!0

Počasí je letos nevyzpytatelné a vybírá si daň na střechách domů i garáží. Není neobvyklé, že starší střešní krytiny při velkém větru a nepřízni počasí mohou sem tam povolit a uletět. Jak menší škodu snadno a rychle opravit, i pokud nejste profesionál? Stačí trocha zručnosti a správné vybavení.

Nejprve vše zdokumentujte

Pokud máte dům pojištěný, nezapomeňte škodu nejprve vyfotit. Ne vždy sice pojišťovna škodu proplatí, ale za pokus nic nedáte. Rozhodně ale opravu střechy dlouho neodkládejte a na nikoho nečekejte. Riskovali byste tak, že další vlivy počasí škodu ještě zvětší a náklady pak budou mnohonásobně vyšší.

Nepřeceňte vlastní síly

Kdo je kutil tělem i duší a už za svůj dosavadní život něco málo opravil či postavil, poradí si pravděpodobně sám. Záleží, jak je škoda střechy rozsáhlá a zda stačí například vyměnit tašku nebo dočasně zadělat díru nebo se jedná o rozsáhlejší problém. Pokud jste ale střední práce nikdy nedělali nebo se jedná o škodu většího rozsahu, je lepší spolehnout se na firmu. I když oprava střechy je neodkladná záležitost, určitě neriskujte a práce ve výškách nechte na příznivější počasí, ideálně bezvětří. Nezapomínejte na to, že bezpečnost je na prvním místě.

Stavební technika zjednoduší život

Na opravu střechy bohužel někdy nestačí jen vylézt na střechu a škodu opravit. Škoda může být na místě, které je hůře dostupné nebo dokonce nebezpečné bez pořádného vybavení. V takovém případě je ideálním místem k návštěvě půjčovna plošin. Pracovníci v půjčovně plošin jsou odborníci na svém místě, se znalostí veškeré stavební techniky jak k profesionálnímu, tak amatérskému užití.

Plošin je nespočet druhů, velikostí, odvíjí se také od pohonu, mobility, náročnosti ovládání, apod. Pokud vám záleží na životním prostředí, v nabídce půjčovny plošin jsou například akumulátorově napájené stroje, popřípadě tzv. hybridní, které fungují na elektřinu ale mají i záložní naftový pohon.

Odborníci doporučí také doplňkovou výbavu k zajištění maximální bezpečnosti. Zajistí, pokud jde o pracovní plošiny pronájem i zaškolení při jejich použití, případně doporučí jiný stavební stroj, který by se mohl hodit pro daný problém a způsobenou škodu. Krátkodobý pronájem pracovní plošiny se může zdát jako nákladná záležitost, ale ušetří starosti i finance při shánění firmy. Firmy často používají stejné stroje a nad rámec pronájmu zaplatíte i za práci. Po velkých vichřicích nebo dokonce orkánu na celém území to může chvíli trvat, než si na vás někdo udělá čas. Pokud tedy potřebujete škodu opravit co nejdříve abyste předešli zatékání a dalšímu ničení střešní konstrukce, je někdy lepší spolehnout se sám na sebe.

Autor: Komerční sdělení