fbpx

Polovina Čechů neprovádí pravidelné kontroly kotlů0

Podle říjnového průzkumu agentury IPSOS pro společnost E.ON si pouze polovina Čechů nechává kontrolovat svůj kotel pravidelně každý rok. 46 % lidí vlastní relativně nový kotel – do pěti let, naopak 21 % oslovených má kotel starší než deset let. Roli zde hraje především finanční stránka věci, protože dvě třetiny dotázaných uvedly, že pořízení nového kotle by představovalo citelný zásah do jejich rozpočtu.

„Průzkum ukázal, že téměř polovina lidí má kotel poměrně krátkou dobu – do pěti let, pětina dotázaných pak vlastní kotel starší než 10 let. Dva z deseti respondentů zvažují, že si výhledově pořídí nový kotel, přičemž dvě třetiny z nich tak hodlají učinit do dvou let. Nejčastějším důvodem výměny starého kotle za nový je jeho stáří,“ říká Jan Zápotočný, člen představenstva E.ON Energie.

Lidé preferují vytápění plynem

Z průzkumu vyplývá, že pokud by lidé uvažovali o modernizaci vytápění, tak vytápění pomocí plynového kotle, ať už kondenzačního (22 % respondentů) nebo klasického (16 %), patří spolu s tepelným čerpadlem (28 %) k preferovaným volbám.

Reklama

 

Autor: Redakce Nazeleno.cz