fbpx

Pojištění domácnosti ochrání váš majetek0

Jak asi víte, pojištění domácnosti chrání majetek, který máte ve svých domovech. Ne vždy je ale jasné, na co se toto pojištění vztahuje a kdy ho můžeme uplatnit. Právě na tyhle nejasnosti se podíváme v následujícím článku.

Na co se vztahuje pojištění domácnosti

Do tohoto pojištění spadá všechno vybavení domu nebo bytu, které jste schopni vzít a odstěhovat. Jedná se tedy o nábytek, elektroniku a spotřebiče, oblečení cennosti i peníze. Pojištění domácnosti si pak můžete sjednat v několika variantách – podle toho, na jaká rizika se chcete pojistit.

Pojistitelná rizika

V základní nabídce najdete krytí hlavně pro případ živelných škod jako jsou požár, výbuch, úder blesku, vichřice nebo krupobití. U této varianty produktů ovšem často chybí jedna z nejčastějších příčin pojistných událostí – vodovodní škoda (tzn. škoda způsobená vodou unikající z vodovodního zařízení). Až si tedy budete vybírat svou pojistku, myslete na to, by v ní toto riziko rozhodně nemělo chybět.

V případě, že bydlíte ve větším městě určitě také nezapomeňte na pojištění pro případ krádeže a vandalismu.

Jak nastavit limity pojištění

Limit pojistného plnění je částka, která by měla odpovídat aktuální hodnotě vybavení domácnosti. Při sjednání si ho pak určujete přímo vy – je tedy dobré si projít váš majetek a udělat si soupis položek včetně jejich ocenění. Zahrňte sem hodnotu spotřebičů, elektroniky, nábytku a například i kosmetiky, nádobí i knih. U stanovení limitů se pak podívejte na to, jak má pojišťovna určené dílčí limity pro elektroniku, umělecká díla a další cennosti a případně je upravte podle svých potřeb.

Určitě se také vyplatí uschování účtenek a nafocení kompletního vybavení. V případě, že by došlo k pojistné události vám tyto podklady usnadní jednání s pojišťovnou.

Sjednání pojištění pohodlně a online

V dnešní době si toto pojištění můžete bez problému sjednat pojištění domácnosti online z pohodlí domova. Na počítači si vytvoříte kalkulaci pojištění domácnosti a vyberete si z nabídky pojišťoven. Po kliknutí na tlačítko koupit obdržíte email s přehledem zvolené pojistky a počkáte, až vám dorazí smlouva k podpisu.

Autor: Komerční sdělení