fbpx

Podle čeho se řídit při výběru půjčky nebo hypotéky?0

Půjčit si peníze, ať už na nákup elektroniky, zaplacení složenek, financování bydlení nebo cokoliv jiného, je v dnešní době mnohem snadnější než v minulosti.

Úvěrových společností, které nabízejí půjčky, je čím dál více a kromě bankovních roste především počet nebankovních poskytovatelů. Ti se zaměřují zejména na ty, co u banky získat úvěr nemohou a alespoň malou půjčku už dnes může získat skoro každý, komu bylo 18 let. Pokud i Vy o úvěru uvažujete, měli byste si předem zjistit co nejvíce informací, abyste zbytečně neplatili více, než musíte. Navíc je mezi námi bohužel i mnoho podvodníků, kteří pod záminkou půjčky pouze vylákají z lidí peníze.

Mezi nabídkami půjček jsou velké rozdíly

Nabídka bankovních a především nebankovních úvěrů je tak rozsáhlá, že běžný člověk prakticky nemá šanci se v ní zorientovat. Neustále vznikají nové úvěrové společnosti a díky silné konkurenci se jednotlivé firmy předhánějí v tom, kdo nabídne výhodnější podmínky.

Mezi úvěry od velkých bank, ale i mezi malými nebankovními půjčkami jsou poměrně velké rozdíly a pokud si dopředu neporovnáte jednotlivé nabídky, můžete zbytečně splácet mnohem více než je nutné. Jednou z velkých výhod dnešní doby je internet, který je nesmírně užitečným pomocníkem v mnoha věcech, včetně výběru vhodného úvěrového produktu.

Stejně tak, jako si lidé běžně vybírají nejlevnější zboží a čtou recenze e-shopů (např. na oblíbeném webu Heuréka), tak je možné si podobným způsobem vybrat i nejlepší online půjčky. Na srovnání půjček se zaměřuje hned několik portálů a s jejích pomocí si rychle a jednoduše zjistíte, který úvěr pro Vás bude nejlepší. Jednak se tím vyhnete nebezpečí, že byste si podali žádost u podvodné firmy, zároveň ale můžete ušetřit spoustu peněz tím, že si vyberete nejlevnější půjčku, která je aktuálně dostupná. Velké rozdíly jsou nejen u vysokých úvěrů, ale dost podstatně se liší i malé a krátkodobé půjčky před výplatou – na tuto problematiku se nedávno zaměřil i známý portál iDnes. Využitím nezávislého internetového srovnavače tak uděláte rozumný krok a rozhodně nešlápnete vedle.

Výběr hypotéky si důkladně rozmyslete

Zatímco u půjček v poslední době převažují malé a krátkodobé úvěry, u hypoték se logicky jedná o úplně jiné částky. Hypoteční úvěry jsou produktem, který budete splácet dlouhou dobu a tím spíše je nutné si předem důkladně rozmyslet, kterou z hypoték si sjednáte. Stejně jako u výše zmíněných klasických půjček, tak i u hypoték platí, že nejlepší službu Vám v tomto směru poskytnou nezávislé portály, zaměřené na porovnání úvěrů. Srovnání hypoték funguje stejně jako srovnání půjček – v jedné přehledné tabulce uvidíte jednotlivé hypoteční úvěry seřazené podle vybraných parametrů (např. úroková sazba, výše hypotéky nebo poplatek za zřízení úvěru).

Výběrem nejvýhodnější hypotéky tak můžete ušetřit opravdu velké peníze – přitom stačí jen chvilka strávená u počítače a porovnání všech možností prostřednictvím stránek, které se srovnáním půjček zabývají.

Jak už jsme si řekli na začátku, půjčit si peníze je velmi snadné a dnes už k tomu ani nemusíte nikam chodit – malé půjčky se dají sjednat i přes internet během několika minut. Stejně tak je ale snadné dostat se do vysokých dluhů a obtížné životní situace. Abyste se do takové situace nedostali, vždy si předem rozmyslete, zda půjčku skutečně potřebujete, a pokud ano, nežádejte si o ni na základě reklamy (případně podle toho, kterou uvidíte jako první), ale použijte některý z portálů, jež se na jejich srovnání specializují. Nic tím neztratíte, naopak budete mít perfektní přehled o tom, která nabídka je nejvýhodnější.

Autor: Komerční sdělení