fbpx

Podlahové vytápění: Chytrá volba0

Jak si doma zatopit úsporně a navíc s pozitivními účinky na váš zdravotní systém? Podlahové vytápění nejenže díky inteligentnímu systému ovládání šetří energii, ale při vytápění nevíří prach jako například radiátory. Na vyhřívaných podlahách se také nedrží roztoči a bakterie.

Každý člověk vnímá teplo jinak. Rozhodující pro osobní tepelnou pohodu je teplota vzduchu v místnosti. Čím rovnoměrněji je vzduch zahřátý a čím vyšší je podíl sálání při předávání tepla z topného systému, tím dříve člověk začne vnímat teplotu okolí jako příjemnou (tzv. tepelná pohoda).

„Při správném a odborném provedení montáže a regulace má vyhřívaná podlaha teplotu kolem 24 °C.“

Na rozdíl od všech ostatních topných systémů podlahové vytápění využívá přirozeného sálání tepla. Podlahové vytápění PEDOTHERM má při předávání tepla sálavý podíl vyzařování okolo 60 %. Velká plocha vyzařování podlahy zajišťuje přirozené a mimořádně rovnoměrné šíření tepla.

Podlahové vytápění rovnoměrně a efektivně rozvádí teplo po domě
Podlahové vytápění rovnoměrně a efektivně rozvádí teplo po domě

Podlahové vytápění: Úspory energie a zdravé ovzduší

Prostory vytápěné podlahovým vytápěním dosáhnou všeobecně při stejné teplotě sálání stejnou tepelnou pohodu jako malé, vysoce zahřáté topné plochy se značně větší teplotou vyzařování. Proto lze při stejném pocitu příjemného tepla obvykle snížit u podlahového vytápění PEDOTHERM teplotu vzduchu až o 2 °C oproti běžným statickým topným plochám. Zde platí přibližné pravidlo, že každý stupeň snížení teploty vzduchu v místnosti představuje úsporu energie cca 6 %.

Podlahové vytápění je však nejenom úsporný a komfortní systém vytápění. Jeho přednosti vyniknou i z hlediska zdraví a hygieny. Tento systém vytápění ocení například alergici, protože na rozdíl od radiátorů nevíří prach. Roztoči a bakterie mají na vyhřívaných podlahách vlivem trvalého vysoušecího efektu velmi špatné životní podmínky. 

Podlahové vytápění udržuje zdravé ovzduší v domě
Podlahové vytápění udržuje zdravé ovzduší v domě 

Existuje mýtus, že podlahové vytápění může způsobovat zdravotní problémy. Opak je však pravdou. Rozhodně nemůže docházet k přehřívání lidského těla a případným problémům s klouby už jen proto, že při správném a odborném provedení montáže a regulace má vyhřívaná podlaha pouze kolem 24 °C, tzn. teplotu výrazně nižší než je teplota lidského těla. Že to tak je, lze doložit odbornými studiemi.

Podlahové vytápění samo reguluje vydávané teplo

U podlahového vytápění se pozitivně projevuje také efekt samoregulace. Tento jev je založený na jednoduchém pravidle, že předávání tepla z podlahového vytápění se uskutečňuje pouze tehdy, když existuje teplotní rozdíl mezi vzduchem v místnosti a podlahou.

To znamená, že když stoupne teplota vzduchu v místnosti vlivem přídavných zdrojů tepla jako je sluneční záření nebo tělesná teplota přítomných osob, sníží se samovolně i předávání tepla z podlahy. Při navýšení teploty vzduchu o 1 K se sníží rozdíl mezi vzduchem a podlahou ze 4 K na 3 K, tedy o 25 %.

Podlahové vytápění má efekt samoregulace, a tím dále šetří energii
Podlahové vytápění má efekt samoregulace, a tím dále šetří energii

I díky tomuto jevu je podlahové vytápění ideální do moderních staveb, kde se víc než kdy v minulosti využívá skla jako stavebního materiálu. Moderní architektura tak profituje z výhod podlahového topení jako prakticky nepostradatelného systému vytápění.

Firma PEDOTHERM, která je výrobcem a zároveň montážní firmou podlahového vytápění s nejdelší tradicí v ČR, vás ráda přesvědčí i o cenové výhodnosti tohoto způsobu vytápění a v případě zájmu vám zdarma zpracuje kalkulaci přesně pro váš dům.

Kontakt:

PEDOTHERM Moravia spol s r.o.
Poštovní 108, 747 19 Bohuslavice
Tel.: +420 553 659 310
GSM: +420 602 777 692
E-mail: obchod@pedotherm.cz
Web: www.pedotherm.cz

Autor: Komerční sdělení