fbpx

Podívejte se na TOP 5 zelené reklamy a spoty0

VIDEO! Reklamy se staly nedílnou součástí našich životů. Stále častěji se točí i tzv. zelené reklamy. Vybrali jsme TOP 5 zelených spotů, které jsou líbivé, vtipné, ale také brutální. Tu o ledních medvědech dětem určitě nepouštějte!

Biopotraviny, úspory energie a vody, globální oteplování, emise letecké dopravy nebo výrobky šetrné k životnímu prostředí. O tom všem se točí zelené reklamy, spoty a videa. A nejde zdaleka jen o spoty ekologických hnutí, jako je Greenpeace. Být „zelený“ se prostě nosí a řada firem se proto snaží spotřebitele přesvědčit, že právě jejich výrobek nebo výrobní postup je šetrný k životnímu prostředí.

Reklama

„Dejte si pozor na zelené šálení v reklamách.“

Oblast zelené reklamy došla dokonce tak daleko, že minulý rok v březnu vydala Česká informační agentura životního prostředí (CENIA) publikaci o férové ekoreklamě v praxi. Ta stanovuje pravidla pro užívání nejčastějších pojmů a frází spojených se zelenou reklamou.

Videa na Nazeleno.cz

 – Toyota Auris: První „normální“ hybrid 

 – Jak se staví obnovitelné zdroje?

Zelené šálení aneb greenwashing

Osvícenému spotřebiteli je jasné, že ne vše s nálepkou přírodní je opravdu přírodní. Klamavé zelené reklamě se odborně říká greenwashing neboli zelené šálení. A průzkumy na téma „zelená reklama“ hovoří jasně. Zelených reklam, které klamou, je většina. Jaké jsou nejčastější prohřešky zelených reklam, si můžete přečíst na stránkách CENIA. Ve zkratce jde o tvrzení bez důkazu, zatajený háček, vágní tvrzení nebo uctívání falešných značek.  

Zábavná zelená videa a reklamy

Nicméně jsme lidé a lidé se, jak známo, rádi baví. Proto trávíme tolik času u televize nebo si pouštíme videa na youtube.com. A mnohé firmy této naší slabosti umí dobře využít. Připravují pro nás zelená videa, která jsou líbivá, vtipná nebo naopak brutální. A my si je pouštíme. Abychom vám usnadnili práci, vybrali jsme pro začátek 5 videí se zelenou tématikou.

Videoklip: Biopotraviny jsou hip

Kdo říká, že biopotraviny nemohou být hip? Podívejte se na nový videoklip natočený pro britskou bio značku Yeo Valley Organic, který na www.youtube.com vidělo už přes 1 576 940 lidí.

Obláčky, které vyhrály několik cen

Reklama nazvaná „Obláčky“, která prezentuje společnost GE General Electric zabývající se technologií vody, si vysloužila několik ocenění. Společnost v reklamě říká, že dokáže opětovně využívat vodu, stejně jako to dělá příroda. Obláčkovou reklamu doprovází tematická píseň Have You Ever Seen the Rains.

Zelená televize aneb proč chodit nazí

Planet Green TV se představila touto reklamou:

Zachraňte lední medvědy

Zelené a ekologické reklamy nejsou ovšem vždy vtipné a odlehčené. Environmental Defense Fund si nechal vytvořit tuto působivou reklamu.

Medvědi podruhé aneb emise letecké dopravy

Velmi drsné video. Pokud chcete dětem ukázat roztomilé lední medvídky, tak jim tento spot určitě nepouštějte. Reklama upozorňuje na znečištění způsobené leteckou dopravou.

 

Autor: Jana Poncarová