fbpx

Plastová okna jako nejdůležitější prvek zateplení domů a bytů0

Plastová okna patří mezi základní a nejvíce využívané prostředky pro úspory nákladů na vytápění. A to zcela pochopitelně. Okenní otvory jsou zdrojem největšího úniku tepla ve všech druzích staveb.

Pro plastová okna je sklo ideální materiál jako výplň z pohledu propouštění světla a čirosti. Jako tepelně izolační materiál je ale zcela nevhodné, jelikož nedisponuje vysokým tepelným odporem, ba naopak. Je jeho velmi dobrým přenašečem.

Jak plastová okna tepelně izolují

Z toho důvodu se plastová okna a také dřevěná okna vyrábí s vakuovými komorovými dvojskly, nebo trojskly. Vakuum vytváří bezdotykovou vrstvu, která brání přenášení teplot mezi exteriérem a interiérem.

Další výhody plastových oken

Tím je zároveň výrazně omezeno rosení oken. Neb to vzniká na chladných površích předmětů, které jsou chladnější než okolní vzduch. Přenášení teplot rovněž účinně brání komory uvnitř rámu plastových oken tvořené několika vrstvami plastu. Zásadním prvkem jsou kvalitní těsnění, která zajišťují dokonalé utěsnění, jež brání úniku tepla z místnosti. Plastová okna jsou tedy významným prvkem v zateplování bytů, domů a dalších staveb.

Plastová okna jsou efektivním prostředkem pro zateplení domu či bytu
Plastová okna jsou efektivním prostředkem pro zateplení domu či bytu

Nová plastová okna se opravdu vyplatí

Pokud máte ještě ve svém bytě či rodinném domku stará okna, měli byste právě v započaté sezóně vážně uvažovat o jejich výměně. A to buď za nová plastová okna, či za dřevěná okna. Významným způsobem snížíte tepelné ztráty a tím samozřejmě i roční výši nákladů na vytápění.

Taková investice se vám již za několik let vrátí a životnost nových oken hravě překoná vynaložené náklady na jejich výměnu. S výměnou oken se rovněž vyplatí demontovat staré a instalovat nové parapety. Budete mít jistotu, že to pod nimi neplesniví a navíc, vypadají mnohem lépe. A o to přeci také trochu jde.

Autor: Komerční sdělení