fbpx

Pivní tácky zvou na výstavu Světlo pro Prahu po 10 letech!0

Energetická společnost E.ON Česká republika, generální partner výstavy Světlo pro Prahu po 10 letech, zve na tuto kulturní událost poněkud netradiční formou – a to v podobě pivních tácků s tematikou ochrany opeřenců. Autorem kreseb je známý výtvarník Jaroslav Kerles, pivní tácky budou až do konce trvání výstavy distribuovány ve vybraných restauracích, klubech a barech v centru hlavního města.

Světlo pro Prahu po 10 letech v prostorách Národního muzea volně navazuje na výstavu „Světlo pro Prahu“, která v roce 2001 v podobě vystavených ptačích zdechlin poněkud kontroverzním způsobem poukazovala na nutnost zastavit utrpení ptáků na sloupech elektrického vedení. Autoři chtějí touto výstavou poděkovat všem, kteří se v uplynulých deseti letech podíleli na prosazování potřebných změn a legislativních opatření či vývoji bezpečných sloupů elektrického vedení.

Reklama

Výstava Světlo pro Prahu po deseti letech má však více rozměrů, jedním z nich je environmentální výchova pro žáky základních a středních škol. Cílem tohoto projektu je motivovat učitele základních škol k tomu, aby své žáky vedli nejen k ohleduplnému vztahu k životnímu prostředí, ale také aby jim názorně přiblížili vzájemnou provázanost kultury a přírody. Tým pracovníků Ochrany fauny připravil proto speciálně pro tuto výstavu celkem šest edukačních programů, které osloví žáky prvního a druhého stupně i studenty středních škol. Na webových stránkách výstavy www.svetloproprahu.cz jsou k dispozici pracovní listy s metodikou ke všem programům, aby se s nimi mohli pedagogové předem seznámit a nakopírovat je pro žáky. Výstava Světlo pro Prahu po 10 letech trvá do 2. října 2010.

Autor: Redakce Nazeleno.cz