fbpx

Pět tipů, jak produkovat méně odpadu0

Vraťe se k látkovým utěrkám

Zabalit svačinu do celofánu, utřít ruce vlhčenými kapesníkem, rozlitý čaj setřít papírovým ubrouskem. Je to lenost, potřeba hygieny nebo jen síla zvyku? Pokud to poslední, můžete to změnit. Na papírových utěrkách čistota vaší domácnosti rozhodně nestojí.

  • Svačinu a výslužku balte do ubrousku nebo do plastové krabičky. Šikovné obaly od potravin nevyhazujte a použijte je na tyto účely.
  • Ušijte ze staré utěrky zásobu látkových ubrousků a ty pak můžete používat na utření pusy i drobných nehod na stole a hned po použití hodit do špinavého prádla. Když budou barevné, bude to i roztomilé.
  • Noste si tašku na nákup a plátěný sáček na pečivo. Po éře igelitek začaly být síťovky zase módní. Igelitové sáčky odmítejte. Pokud se bez něj neobejdete, štítek s kódem na něj nelepte. Slepte radši dva štítky k sobě, pokladní se to pak bude dobře markovat a sáček lépe vytřídíte.
  • Místo papírových kapesníků smrkejte do látkových, které jednoduše vyperete. A pokud čekáte miminko, zvažte použití látkových plen.

 Co takhle látkový ubrousek nebo kapesník
Co takhle látkový ubrousek nebo kapesník? Zdroj: Thnikstockphotos.com

Autor: Redakce Nazeleno.cz

Reklama