fbpx

Pasivní příjem: jak vydělat peníze, aniž byste pracovali0

Finanční nezávislost bez neustálého pracovního vytížení? Začněte budovat pasivní příjem už dnes. 

Sníte o vyšším výdělku, který vám umožní cestovat nebo si splnit sen o vlastním domě? Pasivní příjem je způsob, jak dosáhnout finanční nezávislosti a získat finance bez nutnosti pravidelného pracovního úsilí. V tomto článku se dozvíte, proč je důležité budovat si pasivní příjem a jakými způsoby toho můžete dosáhnout.

Proč budovat pasivní příjem 

Vlivem vysoké inflace a neustálého růstu cen zůstává lidem z výplaty stále míň a míň. Někteří se proto musí vzdát věcí, které nejsou nezbytné a jejich nákup odložit na později. Sílí také strach z budoucnosti a obavy, že kvůli nemoci nebo ztrátě zaměstnání nebudou schopni platit nájem nebo hypotéku a další závazky.

Jednou z možností, jak si vydělat peníze nad rámec výplaty, je právě pasivní příjem, který obohatí domácí rozpočet a umožní vám začít si konečně plnit vlastní sny. Ale nejen to. Získáte svobodu, časovou flexibilitu a finance navíc mohou skvěle fungovat také jako pojistka v případě výpadku stálého příjmu ze zaměstnání. Sníží se tak i stresová zátěž, a to je doslova k nezaplacení.

Aktivní vs. pasivní příjem a čím začít už dnes

Aktivní příjem získáváme při práci, zatímco pasivní příjem se generuje z investic nebo jiných zdrojů, které nepotřebují pravidelnou aktivitu. I když může být pasivní příjem považován za snadný způsob vydělávání, vyžaduje počáteční investici času nebo finančních prostředků. Ukážeme vám příklady, jak lze vybudovat stabilní pasivní příjem a dosáhnout tak finanční nezávislosti.

Využijte svůj talent – rádi fotíte, tvoříte online kurzy nebo obsah pro web? Využijte toho, co máte rádi a zamyslete se, jaký model zvolit, aby vám váš koníček přinášel pasivní příjem. Můžete také vytvářet videa na YouTube a získávat příjmy z reklamy nebo vkládat fotografie do fotobanky. 

Pronajímejte to, co nepotřebujete – nechte vydělávat svoji zahradu, auto, chatu, loď nebo sportovní vybavení. Přes různé portály dnes můžete pronajmout prakticky cokoliv. 

Investujte do firemních dluhopisů – je to snadné. Např. na inzertním portálu Dluhopisomat můžete najít informace, díky kterým jednoduše vyberete českou firmu, jejíž projekty vás osloví a poskytnete jí finanční prostředky na rozvoj podnikání. Na oplátku vám bude pravidelně vyplácený pevně stanovený úrok a po splatnosti dluhopisu obdržíte zpět celou investovanou částku. 

Přes noc ještě nikdo nezbohatl, a i ten nejzkušenější investor nemá vždy 100% úspěšnost. I proto je dobré kombinovat více nástrojů a nevsázet všechno na jednu kartu. Diverzifikace portfolia vám v případě neúspěšné investice pomůže snížit vliv ztráty.

Autor: Komerční sdělení