fbpx

Pasivní domy – úsporné a ekologické bydlení budoucnosti0

TISKOVÁ ZPRÁVA

Chystáte se na stavbu rodinného domu a chcete, aby vaše obydlí bylo moderní, šetřilo životní prostředí a nevyžadovalo vysoké provozní náklady? Pak je nejlepší volbou pasivní dům, který v parném létě nepotřebuje klimatizaci, v zimě se nemusí dlouho vytápět a teplota v interiéru po celý rok dosahuje příjemných hodnot. Společnost Isover propaguje tyto domy pod značkou Multi-Komfortní dům.

Společnost Isover vydala publikaci o pasivních domech

Isover právě vydává Katalog pasivních rodinných domů, první publikaci tohoto druhu v České republice. Katalog získal cenu v soutěži Český energetický a ekologický projekt 2009 (ČEEP 2009). V Katalogu naleznete 60 projektů a vizualizací pasivních domů od zhruba 30 významných českých architektů a architektonických kanceláří specializujících se na tuto oblast. Prezentovány jsou pasivní domy rodinné i bytové.

Reklama

Velmi důležitou součástí pasivních domů jsou vysoce kvalitní izolační materiály. Zateplení fasády a střechy, izolace podlahy a stropu, to vše má pro vlastnosti stavby zcela rozhodující význam. Materiály musí dům nejen dobře tepelně izolovat, ale také zaručit jeho vzduchotěsnost. Izolační materiály společnosti Isover všechny tyto požadavky dokonale splňují a architekti je proto ve svých projektech často využívají.

Pasivní dům: Značné úspory energie

Stavba pasivního domu je odbornou záležitostí. O projekt se musí postarat specializovaný architekt, který při práci bere ohled mimo jiné i na umístění a orientaci pozemku a navrhuje stavbu tak, aby nikde nedocházelo k zbytečným únikům tepla (například vinou oken vedoucích na nesprávnou světovou stranu).

Vhodným dispozičním řešením domu a správnou izolací lze dosáhnout značných úspor náklady na vytápění činí v porovnání s běžným rodinným domem pouhou desetinu. Zvýšené počáteční náklady na kvalitní projekt a speciální materiály jsou dobrou investicí na správném místě – během několika let se vstupní výdaje spolehlivě vrátí a majitele bude hřát pohled na minimální účty za energie.

Bydlení v pasivním domě je nejen úsporné, ale i zdravé

Bydlení v pasivním domě neprospívá pouze peněžence, ale i zdraví. Místo běžného větrání otevřenými okny se v pasivních domech používá řízený systém výměny vzduchu s rekuperací, který je nejen úspornější, ale také zdravější a bezpečnější (do domu se nedostanou škodlivé látky z ovzduší ani vlhkost). To samozřejmě neznamená, že v pasivním domě nelze otevírat okna, jak praví jeden z mýtů.

Zákazník v katalogu najde také důležité informace, které se týkají již zmíněných nepodložených, ale rozšířených mýtů o pasivních domech. Mezi tyto mýty patří například vysoká finanční náročnost stavby, omezený výběr stavebních materiálů či nevzhledný design. Smyslem publikace je představit pasivní dům nejen jako ekonomicky výhodné a ekologické, ale především komfortní a zdravé místo k životu.

Katalog lze objednat za cenu 95 Kč na e-mailu info@isover.cz.

O společnosti Saint-Gobain Isover CZ s.r.o.

Společnost je předním výrobcem tepelných, zvukových a protipožárních izolací z ekologicky nezávadných přírodních surovin. Od ledna 1996 je součástí francouzského koncernu Saint-Gobain s vynikající vývojovou základnou. Firma nabízí nejširší sortiment tepelných, zvukových a protipožárních izolací, tzn. produkty z čedičového i skleněného vlákna, extrudovaný polystyren (XPS) a nově také expandovaný polystyren (EPS).

Pasivní Multi-Komfortní dům Isover je jedním z hlavních projektů, je orientován na podporu výstavby domů v pasivním standardu a pozitivnímu přístupu k životnímu prostředí. Hlavním cílem je poskytovat majitelům těchto domů maximální komfort, energetickou úsporu a bezpečné prostředí pro život.

Autor: Redakce Nazeleno.cz