fbpx

Partner Nazeleno.cz: Isover – Jednička v izolacích0

Rozhodli jste se pustit do zateplování a nevíte, kterého dodavatele zvolit? Při výběru věnujete pozornost dobré pověsti, odbornému zázemí, tradici, zkušenostem a především prokázané kvalitě. To vše vám nabízí firma Saint-Gobain Orsil, součást skupiny Isover.

Logo Isover

Společnost Saint-Gobain vznikla v roce 1665 v Paříži a původně se věnovala výrobě zrcadel. Během let prokázala cit pro technický vývoj, který jí umožnil uplatnit se na nových trzích a rozšířit výrobu do řady odvětví. Nás ale zajímá jedna z divizí této společnosti, konkrétně Isover, která se specializuje na izolační techniku.

„Každá druhá střecha v Evropě je zateplena výrobky Isover.“

Isover působí na trhu již přes 70 let, během kterých se stal předním světovým výrobcem izolačních materiálů a patří bezesporu mezi nejzvučnější jména v oboru. Zaměřuje se především na technologii minerálních vláken a vat. Její česká pobočka Saint-Gobain Orsil je jedničkou na trhu s centrem v moderním výrobním komplexu v Častolovicích.

Nejen zateplení

Zájem o zateplování je značný – ceny energií rostou, a pokud váš dům zrovna nepatří do kategorie „nízkoenergetický“ či „pasivní“, dříve či později to pocítíte. Ale můžete se tomu vyhnout – nejdostupnějším řešením je kvalitní izolace. Zvolíte-li prvotřídní materiály a vhodné provedení, návratnost investice je skutečně rychlá, vynaložené náklady se vrátí během několika let. Když přičteme zajímavé státní dotace, spousta lidí se rozhodne „jít do toho“.

Sortiment Isover je velmi široký, řeší tepelnou i zvukovou izolaci
Sortiment Isover je velmi široký, řeší tepelnou i zvukovou izolaci

Ale izolace, to není jen prosté držení tepla v domě. Od opravdu dobré izolace chceme něco víc. „Zabednění“ domu nekvalitními materiály může vytvořit tepelnou pohodu, ale problémy na sebe nenechají dlouho čekat. Plesnivé stropy, hluk projíždějících automobilů, v létě nesnesitelné horko… Toho se ovšem při použití kvalitních izolací Isover nemusíte bát. Bydlíte poblíž frekventované silnice? Materiály pro stěny a podlahy vytvoří účinnou protihlukovou bariéru. Tepelné izolace zajistí nejen teplo během zimních měsíců, ale i příjemný chládek v horkém létě. K dispozici jsou různé folie, kterými lze regulovat propustnost vlhkosti. Vyhnete se plísním, zajistíte snadné vysychání zdiva i trámů – a přitom můžete uvažovat o zatravněné střeše, dřívějším postrachu pro vlhkost v domě. Samozřejmostí je i odolnost proti šíření ohně a absolutní zdravotní nezávadnost.

Všechny tyto vlastnosti Isover spojuje, cílem je vytvořit tzv. „multikomfortní dům“ – ideální místo k odpočinku a relaxaci, klidné bydlení, které splňuje nejen nároky na spotřebu energie, ale zajistí obyvatelům tepelnou i zvukovou pohodu, účinné větrání a splní veškeré bezpečnostní nároky. To vše při dlouhé životnosti a tvarové stálosti dosažené pokročilou výrobní technologií. Že jsou všechny produkty vyrobeny z přírodních, ekologicky zcela nezávadných surovin, snad není potřeba dodávat.

Zelená úsporám – posudky zdarma

Program státních dotací Zelená úsporám umožňuje majitelům domů získat dotace na zateplení. Firma Isover však jde ještě dál a nabízí zákazníkům vlastní dotační program. Zdarma vypracuje Průkaz energetické náročnosti budovy a nezbytný Odborný energetický posudek, který je podmínkou získání státní dotace. Odpadá tak další výdaj, který řadu zájemců odrazuje od zateplovacích prací se státní podporou.

Podlahy, stropy, příčky, stěny… Nabídka Isover myslí na všechno
Podlahy, stropy, příčky, stěny… Nabídka Isover myslí na všechno

Kromě toho provede firma Isover také snímání zateplené budovy pomocí termovizní kamery – rovněž zcela zdarma. Získáte tak přehled, kde je možné izolaci vylepšit, případně získáte jistotu, že zateplení skutečně funguje s nejvyšší možnou efektivitou. Více o této nabídce se dočtete zde.

Reference – kde si to můžu prohlédnout?

O úrovni provedení se přesvědčují tisíce lidí na vlastní kůži – právě materiály Isover byly zvoleny při izolaci stropu Sazka Arény. Milovníci umění si mohou prohlédnout netradiční použití materiálů Isover na pražském Tančícím domě. Ani tato netypická stavba nepředstavuje pro tvárné a přizpůsobivé výrobky Isover problém. Další reference najdete zde. Pokud ani to nestačí, můžete se zeptat třeba svého souseda. Výrobky Isover zateplují každou druhou střechu v Evropě a každou pátou v Americe. To už je slušná řada spokojených zákazníků.

Izolace Isover se uplatnila i na netradičních místech a površích - například na Tančícím domě v Praze
Izolace Isover se uplatnila i na netradičních místech a površích – například na Tančícím domě v Praze

Kontakt:

Saint-Gobain Orsil s.r.o.,
Masarykova 197,
517 50 Častolovice

Obchodní oddělení:
Počernická 272/96,
108 03 Praha 10
tel.: +420 296 411 735, +420 296 411 734
www.isover.cz
Obchodní zástupci v regionech
Další informace v katalogu firem

Autor: Komerční sdělení