fbpx

Pánské pracovní kalhoty: Jak je vybrat, aby dokonale padly a splňovaly všechny požadavky?0

Výběr správného pracovního oblečení není tak jednoduchým procesem, jak by se na první pohled mohlo zdát, protože oblečení musí splňovat spoustu náročných požadavků. Každá profese si žádá svoje specifické oblečení s ohledem na její charakter.

Ve hře jsou materiály i design

Samotné pánské pracovní kalhoty musí být vyrobeny z příjemných materiálů, ve kterých se dotyčný nositel bude cítit dobře, nejčastěji se volí bavlna, nebo směs bavlny s dalšími materiály, které vylepšují její vlastnosti. Samozřejmostí je, aby nositel měl co nejvyšší možnou míru pohodlí. Pracovní kraťasy nesmí nikde škrtit, být na povrchu drsné, mít ostré švy nebo jiné prvky, které by odíraly a dráždily pokožku nebo ji dokonce poranily. Důležitý je i dokonalý a plně funkční design, díky kterému perfektně padnou na tělo, nebudou se posouvat nebo dokonce padat po celou dobu nošení. Je nutné při volbě brát v úvahu pohyb, ani při něm by nemělo dojít k žádným nežádoucím jevům. K dispozici musí být dostatečná škála odpovídajících velikostí. Pánské pracovní kalhoty od engelbert strauss všechna uvedená kritéria splňují a uplatní se hlavně v typicky mužských profesích jako je například automechanik, zedník, tesař či truhlář. V řadě případů navíc muže nadchne praktičnost pracovních kalhot s laclem.

Roztrhané džíny do práce nepatří

Ohled je třeba brát i na konkrétní roční období. Zatímco v zimě těžší oděv ze silnějších materiálů nevadí a zateplené pracovní kalhoty naopak poskytují i vítanou ochranu proti chladu, v létě se pracovníci v takových kalhotách naopak potí a působí jim zdravotní problémy jako opruzeniny či dokonce ekzémy. Rozhodně by ale dělníci neměli měnit teplé pracovní oděvy za soukromé oděvy. Na staveniště a do výrobních provozů nepatří roztrhané džínové kraťasy a staré vytahané tričko. Je na firmě, tedy zaměstnavateli, aby na horké počasí vhodně zareagoval a svým pracovníkům zajistil lehké a prodyšné oblečení, které ale přitom bude dostatečně pevné a bude efektivně odvádět pot. Kde můžete koupit pracovní kalhoty? Širokou nabídku najdete na stránce engelbert strauss. Naleznete zde pestrou škálu barevných variant, krátké kalhoty s velkým množstvím praktických kapes využitelných pro uložení nářadí.

Za porušení pravidel může být i vyhazov

Kdy musíte nosit pracovní kalhoty? Všude tam, kde je třeba funkční oblečení, u kterého nehrozí, že byste se mohli zachytit o pohybující se součástí různých zařízení, protože se pohybujete ve výrobním provozu, nebo třeba na stavbě. Zaměstnavatel také může stanovit pravidla oblékání a jejich porušení za určitých podmínek trestat, a to třeba i propuštěním z výkonu práce, Nemáme tím zde na mysli jenom porušení tzv. dress code, který je běžný třeba v bankách či jiných firmách, kde se zákazníci stýkají s veřejností. I v továrně je určeno, jak se mají zaměstnanci oblékat, tam je ve hře především bezpečnost. Například se může stát, že ve výrobě nebudou povoleny krátké pracovní kalhoty, protože při pohybu mezi stroji hrozí zranění na nechráněných nohách.

Normy určují pravidla

Nezbytné je také aby pracovní oděvy odpovídaly normě EN 13688, což zaručuje, že jejich kvalita bude po celé Evropě stejná, že budou odpovídat bezpečnostním předpisům. Jejich bezpečnostní funkce je totiž dalším důležitým faktem. Řada pracovních oděvů pracovní montérky nevyjímaje obsahuje třeba bezpečnostní reflexní prvky. Například v továrnách, ale i v exteriérových provozech jako na stavbách je podstatné, aby nositelé oděvů byli vidět za jakýchkoliv okolností a světelných podmínek, Na stavbě za pošmourného počasí, v továrně, kde se pohybují mezi stroji a jejich běžícími součástmi a osvětlení je zacíleno hlavně na provozní prvky. Přehlédnutí člověka by mohlo být osudné a dělníka by mohlo stát nepříjemné zranění nebo dokonce život. I srážka s vysokozdvižným vozíkem může způsobit nepříjemný karambol, natož třeba s nákladním vozem naplněným zeminou.

Autor: Komerční sdělení