fbpx

Partneři sekce

Otopná konvektorová tělesa: Úspora energie za příznivou cenu0

Přemýšlíte jak snížit finanční náklady na vytápění? Jak uspořit energii potřebnou k vytopení místnosti? Otopná konvektorová tělesa Licon pomocí unikátního výměníku tepla vyhřejí místnost mnohem rychleji než běžné radiátory. Navíc díky ohřevu místnosti prouděním dosáhnete i příjemnějšího a přirozenějšího klima.

V dnešní době, kdy náklady na elektřinu či plyn rapidně stoupají, zásadně ovlivňují celkový rozpočet domácností. Pravděpodobně i vy tak stále více přemýšlíte o finančních úsporách. Jednou z možností jak ušetřit na vytápění jsou otopná konvektorová tělesa, která nacházejí čím dál větší uplatnění v domácnostech, a to po celém světě.

„Konvektorová tělesa ohřívají místnost prouděním, vzduch tak cirkuluje a teplotní rozdíly po celé místnosti jsou minimální, čímž vzniká příjemné klima.“

Hlavním důvodem k volbě instalace konvektorů je úspora energie potřebná k vytopení místnosti. Konvektorová tělesa Licon mají unikátní výměník, který svým ojedinělým konstrukčním řešením splňuje veškeré požadavky na ekonomické otopné těleso. Tento unikátní výměník tepla je srdcem každého konvektorového tělesa. Díky jeho rychlé reakci na požadovanou teplotu dosáhnete vyhřátí místnosti mnohem rychleji než je tomu u běžných typů radiátorů. Konvektory jsou tak šetrnější k vaší peněžence i k životnímu prostředí.

Konvektorová tělesa Licon vytápí místnost rychleji než radiátory, tím šetří energii i finance
Konvektorová tělesa Licon vytápí místnost rychleji než radiátory, tím šetří energii i finance

Podlahové konvektory: Optimalizovaný systém vytápění

V současnosti se s velkou oblibou instalují do bytové i veřejné výstavby velké prosklené plochy, kde je umístění konvektorů či klasických radiátorů nemyslitelné. V tomto případě doporučujeme použít podlahové konvektory. Podlahové konvektory plně nahradí svou funkčností, vzhledem i výkonem klasické otopné těleso. V této variantě otopných podlahových těles je pak možné sáhnout i po tělesech s ventilátorem (tvz. fan-coil).  

Společnost Licon na základě svých dlouholetých zkušeností a požadavků zákazníků uvedla na trh novou značku Optimized Convection. Jak je již z názvu patrné, jedná se o optimalizovaný systém vytápění. Ten spočívá ve sladění velikosti tepelného výkonu a hlučnosti ventilátorů ve spojení s velmi nízkou spotřebou energie potřebnou pro provoz.  Zároveň se nabízí několik variant elektronické regulace od jednoduché až po velmi sofistikovanou s komunikací pomocí BlueTooth. Podlahové konvektory se systémem Optimized  Convection jsou  jedinečným otopným tělesem.

Podlahové konvektory jsou svým výkonem srovnatelné s klasickým otopným tělesem
Podlahové konvektory jsou svým výkonem srovnatelné s klasickým otopným tělesem

Konvektorová tělesa mají nízkou povrchovou teplotu

Další neopomenutelnou výhodou je, že k ohřevu místnosti dochází prouděním, nikoliv sáláním, jak je tomu u běžných radiátorů. Proudění vzniká stoupáním vzduchu ohřátého a následným klesáním ochlazeného. Vzduch tak cirkuluje po místnosti a teplotní rozdíly po celé místnosti jsou minimální. V místnosti je tak příjemnější a přirozenější klima. Další předností konvektorů je jejich nízká povrchová teplota. Nehrozí tedy nebezpečí popálení ani při delším kontaktu – vhodné jsou pro školy, školky, dětské pokoje.

S konvektorovými tělesy máte jistotu, že se o ně vaše dítě nepopálí
S konvektorovými tělesy máte jistotu, že se o ně vaše dítě nepopálí

Otopné konvektorové systémy Licon představují nadčasový a velmi efektivní způsob vytápění místností. To je dáno jejich excelentními užitnými vlastnostmi a možnostmi elegantně skloubit funkčnost a pěkný design.

Více informací naleznete na www.licon.cz 

Autor: Komerční sdělení