fbpx

Osm zelených zlepšováků hodných Jamese Bonda: neviditelná helma či solární hodinky s GPS0

Elegán James Bond je znovu na plátně. Vybaven především svým šarmem ale i nejnovější technikou. Kdyby chtěl Agent 007 zaujmout i svým ekologickým přístupem, jistě by se mu líbilo těchto osm zelených „vychytávek“ – třeba solární hodinky či ekologická ponorka.

Ani padesát let na plátně mu neubralo nic z jeho šarmu, temperamentu a inteligence. James Bond se letos opět vrací do středu pozornosti a celý svět s napětím sleduje jeho misi. A příznivců rozhodně nemá málo. U nás shlédlo nejnovější bondovku Skyfall v kinech na čtvrt milionů lidí za dva týdny.

„Neviditelná helma vás ochrání při nárazu stejně jako ta běžná. Je ale o moc elegantnější.“

Reklama

James Bond, Agent 007 si znovu nepřehlédnutelným způsobem vydobývá srdce milionů diváků po celém světě. Ač jeho současný představitel Daniel Craig sice stárne, pořád dokáže ohromit. A trochu ohromit, pobavit i zaujmout bychom vás dnes chtěli i my. Magazín Inhabitat přišel totiž s „osmi „zelenými vychytávkami hodnými Jamese Bonda“, které nás zkrátka pobavily. Tady jsou – dopravní prostředky a doplňky, které by nesmrtelný Agent 007 jistě ocenil.

Solární špionážní vzducholoď

Roli tajného špiona James Bond rozhodně nezapře. Přirozeně tedy potřebuje řadu způsobů, jak se o osobách, které jsou středem jeho zájmu, dozvědět co nejvíc. Jak pozorovat darebáka z bezpečné vzdálenosti? Co takhle solární balón HALE-D od Lockheed. Zářivá stříbřitá vzducholoď vystoupá až do výše 18 kilometrů a umožňuje pohled až 600 mil daleko. Dokáže tedy obsáhnout takovou vzdálenost jako satelit. Navíc s ekologickým solárním pohonem, který se na obloze dlouho obejde bez potřeby doplňovat palivo.


Vzducholoď s fotovoltaickými panely. Foto: inhabitat.com

Solární hodinky se skrytou GPS

Nepochybujeme o tom, že James Bond vládne dokonalým orientačním smyslem. Přeci jen se ale může vyskytnout situace, kdy se podle slunce orientovat nejde a agent by nějakou tu navigaci uvítal. To všechno mohou poskytnout solární hodinky Seiko Astron se zabudovaným nízkoenergetickým GPS přijímačem, který dokáže pracovat ve všech 39 časových pásmech na Zemi prostřednictvím globální sítě satelitů GPS. Výhody? Spolehlivost bez nutnosti dokupovat baterie.


Luxusní hodinky se zabudovanou GPS. Foto: seikowatches.com

Kolo pro Bonda: Aston Martin One-77 Superbike

James Bond sice zvládne všechno, jak to tak ale vypadá, jízda na kole ho asi přeci jen tolik neláká. Když už se prohání na dvou kolech, je to většinou nějaký super rychlý model motorky. Přesto, proč by se třeba v rámci tréninku fyzické kondice nesvezl na takovém jízdním kole, jakým je unikátní model Aston Martin One-77? Luxus je zaručen – ručně šité čalounění na řídítka a sedlo, komplexní řada senzorů s high-tech počítačem a lehký karbonový rám. Upřímně, co by si Agent 007 mohl víc přát?


Luxusní kolo pro Agenta 007. To může být jedině Aston Martin One-77. Foto: inhabitat.com

Za všech okolností elegantní: neviditelná helma

Tak tahle věc by se za všech okolností elegantnímu Bondovi jistě líbila. Jde o naprosto nový přelomový koncept – neviditelnou helmu. Jejími autorkami jsou švédské designérky Anna Haupt a Teresa Alstin, které při navrhování vlastně využily princip airbagu. Helmu totiž obléknete jen jako módní doplněk – límec na krk. Ten se až v momentě nárazu otevře a vytvoří helmu, která splňuje všechny požadavky na ochranu.


Helma, která ani není vidět (vlevo). Po nárazu vystřelí a vypadá takto (vpravo). Foto: ecouterre.com

Elektrický hydroplán

James Bond dokáže dopravní prostředky měnit s rychlostí zkušeného profesionála, proč mu tedy nenabídnout i tento elegantní hydroplán, v němž by naprosto bezpečně přistál na kterékoli vodní ploše? Kompaktní FlyNano pro jednu osobu se svými elektromotory a výkonnou lithium-iontovou baterií zvládne pilota bezpečně a navíc tiše vynést do oblak, stejně tak jako pak s lehkostí přistát na vodě.


Elegantní hydroplán, který vás vynese do oblak stejně jako s vámi pohodlně dosedne na vodu. Foto: flynano.com

Elektrická motorka jedoucí rychlostí až 240 kilometrů v hodině

Jak rychle a elegantně prokličkovat i tou nejlidnatější ulicí ve městě? Na motorce! Těžko říci, zdali by si milovník nebezpečí a adrenalinu James Bond oblíbil právě tuto, nám se ale zalíbila. Nejrychlejší elektrický motocykl Mission One v pohodě dosáhne rychlosti 150 mil v hodině (241 kilometrů) a poháněn je elektromotorem s vysoce výkonnou lithium-iontovou baterií, která se nabije za méně než dvě hodiny.


Elegantní motorka jede až 240 km/h a nabitá je za dvě hodiny. Foto: inhabitat.com

Ponorka na pedálový pohon

Bond musí být připraven opravdu na vše. Co kdyby se strhla podvodní honička? Taková ekologická ponorka pouze na lidský pohon prostřednictvím pedálového systému, by se klidně mohla stát součástí arzenálu MI-6. Rychlost tohoto podvodního prostředku sice zřejmě nebude valná, za to jde o 100% ekologické svezení.  Jak se vám líbí?


Podvodní svezení v pedálové ponorce. Foto: suex.it

Luxusní jachta s fotovoltaickými panely

Exotické místo a společnost krásně ženy. Tak tohle není nic, co bychom si u agenta 007 nedokázali představit. Tajemný tichomořský ostrov obklopený azurovým mořem, na němž kotví luxusní působivá jachta. A proč ne třeba právě jachta s fotovoltaickými panely na střeše? Loď s pohonem ze dvou motorů V10 Formule 1 o 710 koňských silách dokáže snadno uchvátit. Energie ze slunce se ukládá do lithium-iontových baterií na palubě, trup je tvořen materiály z kevlaru a karbonu. A uvnitř čeká na majitele vana pro odpočinek po náročném dni. Co víc si přát?


Užívat si na takové jachtě. To musí být zážitek! Foto: code-x.ch

Autor: Redakce Nazeleno.cz