fbpx

Okapové žlaby Lindab – špičková kvalita za přístupnou cenu0

Stavební trh v ČR prochází další zkouškou. Roky s konstantním růstem pominuly a přichází období, které firmy a jejich připravenost důkladně prověřují. Zakázek je méně a boj přitvrzuje. Důsledkem tohoto stavu je tlak na cenu a využívání méně kvalitních výrobků a postupů. A to není dobře.

Častým řešením, které se nabízí a bohužel se stává i běžným, je úspora nákladů při pořizování materiálu. Mnohdy se tak používají levnější výrobky s levnějšími vstupy. Vše na úkor kvality výsledného díla. Tímto jevem jsou zasaženi všichni účastníci výstavby a v neposlední řadě i koncový uživatel, investor. A právě on by měl být obezřetný, zda nejnižší cena v úvodu je tím správným řešením. Na trhu jsou naštěstí realizační firmy, prodejci a výrobci stavebních materiálů, kteří se snaží kvalitu udržet a zvyšovat. Případné úspory hledají jinde.

Okapové systémy za skvělou cenu

Společnost Lindab, švédský výrobce stavebních komponentů, působí na evropských stavebních trzích po desetiletí. Jedním z výrobků, který firmu uvedl ve známost v ČR, je okapový systém Lindab Rainline. Již 20 let je dodáván na náš trh a ve svém segmentu se řadí mezi nejkvalitnější výrobky. Systém je prověřený léty, na jeho výrobu jsou používány kvalitní švédské vstupní suroviny a technologie. Výsledkem je produkt dokonalé přesnosti, který se snadno a rychle montuje a dobře slouží. Jeho záruka je celých 30 let.

Právě Lindab přichází v letošním roce s jasným vzkazem „Zpřístupňujeme kvalitu“ a snižuje cenu u výrobků nejpoužívanější hnědé barvy řady Rainline. Kvalita však zůstává. Cílem je zpřístupnit výrobky ještě širším vrstvám zákazníků, kteří se po letech budou moci přesvědčit, že Rainline byla ta správná volba.

Proč si myslíme, že okapový systém Lindab Rainline je ta správná volba?

Právě cena a kvalita jsou hodnoty, které by si investor měl položit na pomyslné misky vah. Lidé by také měli porovnávat kvalitativně srovnatelné výrobky. Lakované okapové systémy lze rozdělit na systémy dodatečně lakované a systémy z předlakované oceli. Pokud okapové systémy takto rozdělíme, objeví se nám dvě skupiny s odlišnou cenovou hladinou, ale také kvalitou. Obecně platí, že předlakované okapové systémy budou dražší, ale na druhé straně nabízejí vyšší kvalitu, dlouhou životnost, kvalitní zpracování, ucelený systém a prvky s mnoha patenty pro snadnou montáž a dokonalý vzhled. Tomu také odpovídá záruka, které je v případě okapového sytému Lindab Rainline 30 let.

Okapové systémy, které obsahují prvky s dodatečným lakováním, jsou díky technologii výroby levnější, nedosahují však takové kvality, o čemž svědčí i záruka většinou nepřesahující rámec zákonné záruční doby – tedy dvou let. Investora ve finále může nemile překvapit rozdílný odstín jednotlivých prvků a to vzhledem k rozdílným vstupním materiálům. Nedotažené systémové řešení některých dodatečně lakovaných systémů má za následek neuspokojivý vzhled celkového díla, ale i jednotlivých detailů. Při instalaci některých prvků je pak nutné používat technologické postupy, které nejsou zcela ideální pro lakované povrchy.

Ať už se investor rozhodne pro jednu či druhou variantu, měl by se vždy přesvědčit, zda mu byl nainstalován okapový systém, který požadoval. U okapového systému Lindab Rainline tak učiní velmi snadno, neboť některé prvky systému jako například žlabový kotlík, žlabové čelo, nebo objímka svodu mají jasně vyražené logo Lindab. Jednoduše řečeno „důvěřuj, ale prověřuj!“.

Více na www.lindab.cz

 

Autor: Komerční sdělení