fbpx

Od stromu ke splněnému snu o bydlení0

Dřevostavby Haas to je tradice a dlouholeté zkušenosti. Plánujeme, vyrábíme a stavíme domy, které jsou splněným snem.

Stavíme ze dřeva, protože dřevo je mnohem víc než jen stavební materiál. Dřevo je filozofie. Dřevo je udržitelné, CO2 neutrální, zdravé, je moderní, osvědčené, stabilní a přitom nepřekonatelné z hlediska klimatické rovnováhy!

Společnost Haas Fertigbau postavila svůj první energeticky úsporný dům už v roce 1977. Svým majitelům stále dobře slouží! Od té doby jsme postavili přes 50tis nízkoenergetických dřevostaveb po celé Evropě.

Přidejte se k více než padesáti tisícům spokojených klientů

Už před více než čtyřiceti lety, v době, kdy se ještě vůbec o izolačních hodnotách budov nemluvilo, přišel Xaver Haas, majitel a zakladatel původní tesařské firmy, s jedním z prvních energeticky úsporných domů. Měl hodnotu součinitele prostupu tepla U = 0,22 W/m2K, což nesplňují ani některé domy stavěné v dnešní době. Je to hodnota odpovídající běžné jednovrstvé konstrukci zdiva o celkové tloušťce 500 mm včetně omítek.

Energeticky úsporný rodinný dům byl ve stejném roce (1977) zaveden do sériové výroby. A protože montované dřevostavby nabídly nejen rychlou výstavbu, ale také nízkou spotřebu energie, staly se tyto inovativní energeticky úsporné domy velice rychle bestsellerem. Od té doby se podíl dřevostaveb na trhu mezi novými rodinnými domy stále zvyšuje. Jen v Haasu jsme realizovali přes 50 000 takových staveb – ať už bungalovů nebo patrových rodinných domů, tak i komerčních a zemědělských staveb.

Nejúspornější stěny

V Haas Fertigbau totiž rozhodně neusínáme na vavřínech. Certifikovaný systém obvodových stěn Thermo-Protect® stále vyvíjíme a inovujeme. V současnosti jsou naše domy vyráběny ze tří typů difuzně uzavřených stěn, které všechny mají hodnotu U 0,10 W/m2K: Thermo-Protect® 40, Thermo-Protect® 40 Klima a Thermo-Protect® 40 Klima Plus.

Všechny stěny jsou vybaveny Klima-kontroll membránou, která reguluje průchod vodní páry (vlhkosti) a zároveň zaručuje dokonalou vzduchotěsnost (neprůvzdušnost) obvodové konstrukce. Výrazně tak přispívá k uživatelskému komfortu.

Příznivcům difuzně otevřené konstrukce, můžeme jako alternativu nabídnout stěnu Thermo-Protect® 40 Klima Open, která umožňuje difuzi vodních par směrem ven z konstrukce.

Dřevostavby Haas splňují parametry pasivních domů

Váš nový rodinný dům postavíme v nízkoenergetickém nebo pasivním standardu, a to v provedení od hrubé stavby až po stavbu na klíč. Rodinné domy Haas uchovají zásluhou použitého konstrukčního systému stabilní teplotu v létě i zimě a uspořené finance díky nim opravdu poznáte.

Autor: Komerční sdělení