fbpx

Obývací pokoj v přírodním stylu vám zajistí klid v duši0

Všichni se chceme ve svém obývacím pokoji cítit dobře. Je to místo, kde se scházíme se svou rodinou a přáteli. A místo, kde odpočíváme po dlouhém dni v práci. Právě proto se musíte zamyslet nad tím, jak tuto místnost zařídit. Jedině s vhodným nábytkem, barvami a dekoracemi se budete cítit jako uprostřed přírody.

V čem spočívá přírodní styl?

Chcete-li se inspirovat velmi přírodním vzhledem, můžete se podívat na skandinávský styl interiéru. Neutrální barvy, mnoho různých textur a přírodní materiály. To jsou hlavní body tohoto stylu, kterých byste se měli držet. Rozhodně se ale nejedná o jediné atributy tohoto stylu.

Dekorace, polštáře a rostliny jsou také velmi důležité. A ještě důležitější je osvětlení, i když si to hodně lidí neuvědomuje. Svíčky a lampy by měly být nedílnou součástí každého pokoje. Jedině tak vytvoříte správnou atmosféru pro odpočinek po náročném dni.

Jak dostat do svého obývacího pokoje přírodu?

Živé rostliny jsou velmi jednoduchým způsobem, jak můžete přírodu dostat do pokoje v jakémkoli stylu. To ale není všechno. Pro dokonalé pohodlí potřebujete také účinné odhlučnění podlahy, které vás ochrání před hlukem od sousedů. To vám přinese klid a ticho každý den.

Nejlepší jsou neutrální nebo jemné, pastelové barvy. S křiklavými barvami se vám bude odpočívat těžko. Hnědá, béžová, zelená nebo bledě modrá budou úžasnou volbou. Nekombinujte ale příliš mnoho barev najednou. Jinak bude pokoj působit rušivě.

Nejlepší nábytek pro dokonalé pohodlí

Nábytek je samozřejmě důležitý. Zde je to velmi jednoduché. Držte se dřevěného nábytku v různých odstínech. Nezáleží na tom, jaký nábytek budete pořizovat. Možná si řeknete, že pouhé dřevo je nudné. Každý druh a odstín ale vypadá úplně jinak. Nejoblíbenější je:

  • smrk,
  • borovice,
  • buk,
  • dub.

Pohovka by měla být z kůže nebo látky. I zde máte mnoho možností. A nezapomínejte na příjemný stín. Spolehlivá roleta na střešní okno vám poskytne soukromí a v létě velmi příjemný stín. Spojte všechny tyto prvky dohromady a získáte dokonalý, klidný a velmi pohodlný obývací pokoj.

Zdroj obrázku: Ground Picture / Shutterstock.com

Autor: Komerční sdělení