Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Objevte hlavní výhody elektromobilů

Elektromobily a hybridní vozy již dávno nejsou v nabídkách automobilek raritou a žhavou novinkou, nicméně na českých silnicích jich zatím přibývá poměrně malé množství. Přidejte se k zajímavému trendu a objevte všechny jeho výhody, mezi které zdaleka nepatří pouze nulové emise.

27. 09. 2018 | Komerční sdělení

Ve zkratce:

Náklady na provoz jsou u elektromobilů nižší než u vozů se spalovacím motorem. Podle řady průzkumů se aktivním řidičům elektromobil zaplatí už po přibližně čtyřech letech provozu.

Pod kapotou elektromobilů a hybridů

Nemáte-li o novinkách na trhu přehled, je důležité zmínit hlavní rozdíly. Moderní elektromobil nabízí vysoký dojezd (i více než 250 km), rychlé nabíjení a příkladnou šetrnost k životnímu prostředí. Jeho provoz je výrazně ekologičtější než u aut se spalovacím motorem. Okolní vzduch není zamořován škodlivými výfukovými zplodinami a pro nabíjení baterií lze využívat energii z obnovitelných zdrojů.

K pohonu hybridního vozu slouží kombinace klasického spalovacího motoru a elektromotoru. Akceleraci vozidla zajišťují oba motory současně a nadbytečná energie spalovacího motoru současně slouží k dobíjení akumulátoru. Podle okolností potom vůz využívá režim, který je v dané situaci nejvýhodnější. Spotřeba je velmi nízká především v městském provozu.

Levné parkování a pojištění

Jedním z hlavních důvodů, proč se lidé loučí s benzínem a naftou, jsou nízké provozní náklady. Čas nabíjení se díky vývoji stále zkracuje, z desítek hodin už se u nejnovějších modelů pohybuje pouze v řádu desítek minut. Zapomenout nelze ani na další výhody. Majitelé elektromobilů a hybridů mohou například v Praze parkovat v zónách pro rezidenty prakticky zdarma. Jednoduchá registrace za 100 Kč ji umožňuje parkovat na modrých a fialových zónách bez ohledu na to, kde mají trvalé bydliště.

Nabíjecí stanici pro elektromobily najdete také na D1 u Humpolce. Foto E.ON

Stejně jako pro vozidla se spalovacím motorem si musíte i pro elektromobil sjednat pojištění odpovědnosti za škodu neboli takzvané povinné ručení. A jak řeší situaci pojišťovny? Pro majitele opět velmi zajímavě a výhodně.

V současné době většina pojišťoven používá sazbu vztahující se na vozidla s objemem menším než 1 000 ccm, která se pohybuje na dolní hranici cen. I tento fakt můžete zahrnout do soupisu výhod. Mnohdy jsou podmínky ještě zvýhodněny v případě, že uzavřete u stejné pojišťovny současně povinné ručení i havarijní pojištění. Například pojišťovna Allianz přidala do své nabídky nové kritérium, podle kterého je možné na elektromobily získat až 30% slevu. Takových případů existuje celá řada a rostoucí popularita elektromobility dalším akcím jedině nahrává.

Vyplatí se investice do elektromobilu?

Náklady na provoz jsou u elektromobilů nižší než u vozů se spalovacím motorem. Podle řady průzkumů se aktivním řidičům elektromobil zaplatí už po přibližně čtyřech letech provozu. Platí to především pro menší modely, avšak i ty dokáží nabídnout překvapivou dynamiku a velký dojezd. Vyšší pořizovací cena by tak neměla představovat překážku. Chcete-li držet krok s dobou a zároveň přemýšlíte vážně nad automobilovými výdaji, dává smysl o koupi „auta na baterky“ začít minimálně přemýšlet.

Tagy:

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií

Katalog firem

Citybikes s.r.o.

Firma Citybikes s.r.o. se zabývá prodejem a výrobou městských kol, elektrokol, a příslušenství pro městskou…

<!-- -->
Prefa Aluminiumprodukte s.r.o.

Prodej a technický servis hliníkových střešních, okapových a fasádních systémů Prefa. Solární systém Prefa…

<!-- -->
ATREA s.r.o.

Společnost ATREA vznikla již v roce 1990. Opírá se o dlouholeté zkušenosti v oblasti mikroklimatu budov…

<!-- -->
KOREK spol. s r.o., org. sl.

Jsme specialisté na dodatečné zateplení budov kontaktním tepelně izolačním systémem a v rámci revitalizace…

<!-- -->
Regulus spol. s r.o. - Tepelná čerpadla

Firma Regulus s.r.o. slouží v oblasti teplo - voda - plyn již od roku 1992 a v současnosti se orientuje…

<!-- -->
Chcete být na tomto místě? Zvolte zvýhodněný zápis!