fbpx

Nový web společnosti Primagas zdůrazňuje plyn jako ekologický zdroj energie0

Společnost Primagas je předním dodavatelem zkapalněného ropného plynu neboli LPG, ale zaměřuje se také na zemní plyn, LNG a další zkapalněné plyny pro průmysl. Pro zákazníky z řad firem i domácností spustila nový web, který přehledně informuje o možnostech využití plynu jako ekologického zdroje energie. Moderní prostředí nového webu nasměruje zájemce bez zbytečných prokliků na požadovaný obsah a disponuje řadou přehledných edukativních prvků.

V nedávné době představila společnost Primagas redesign svého webu, který nabízí uživatelům komfortní prostředí pro získání informací z oblasti plynných paliv, jejich využití i praktické online funkcionality. Design webu nadále respektuje korporátní identitu mateřské skupiny SHV Energy, která je největším světovým distributorem LPG.

Primagas se zaměřuje nejen na LPG, ale též na zemní plyn. „Stěžejním produktem naší nabídky je LPG, ať už ve formě klasického propan-butanu nebo čistého propanu, který má nižší obsah síry, minimum nečistot, a neobsahuje nenasycené uhlovodíky. Na trhu LPG působíme již od roku 1994, počínaje rokem 2014 jsme naši nabídku rozšířili také o zemní plyn,“ popisuje Jiří Karlík, generální ředitel společnosti Primagas, která dále dodává rovněž zkapalněná chladiva na bázi propanu a isobutanu, LNG a další plyny pro průmysl.

Reklama

Dominantním prvkem domovské stránky nového webu je interaktivní věta, která uživatele bez zdlouhavého proklikávání navede přesně tam, kam potřebuje. „Náš web si ale neklade za cíl pouze informovat o nabídce společnosti. Stěžejní je pro nás osvěta týkající se plynu jako čistého zdroje energie, udržitelné energetiky i další ekologizace LPG. Na českém trhu se totiž brzy objeví bioLPG produkované z obnovitelných zdrojů,“ říká Jiří Karlík. Tomu odpovídá i obsah blogu, který kromě praktických tipů a aktualit zprostředkovává i zajímavá témata z oboru na základě pravidelného monitoringu médií.

Pro dobrou orientaci a pochopení problematiky sází nový web Primagasu na názorný edukativní obsah. Interaktivní infografiky uživatelům pomohou získat dokonalou představu o vhodných energetických řešeních pro domácnosti i podniky. Naleznete zde kupříkladu praktický přehled všech plynových LPG láhví dle kategorií užití nebo přehled plynových zásobníků na propan, ale též interaktivní kalkulačku úspor pro zájemce o zemní plyn. „U plynových láhví se rovněž dozvíte více o moderním kompozitním materiálu využívaném primárně u letecké a kosmické techniky. Nechybí však ani interaktivní schéma kompozitní láhve nebo schéma uložení zásobníku na propan u rodinného domu, díky čemuž je plynové topení dostupné i v oblastech bez plynové přípojky,” doplňuje Jiří Karlík.

Autor: Michal Doležel

Pro Nazeleno.cz píše články hlavně s tematikou energetiky, obnovitelných energií, chytrých domácností a dalších nejrůznějších zajímavostí.