fbpx

Novou baterii do notebooku kupujte s předstihem0

„Ta baterie už za nic nestojí,“ rozčilujete se stále častěji nad stavem vašeho notebooku, který si žádá neustálé nabíjení. Každou chvíli zjistíte, že baterie je už téměř vybitá a vám nezbývá, než najít nejbližší zásuvku a znovu ji nabít. Je to otravné, zdlouhavé, ale neobejdete se bez toho, jinak nebudete moci s notebookem dále pracovat. Takovou situaci ale není dobré podceňovat.

Nenechte nic na poslední chvíli

Samozřejmě, že nějakou dobu můžete ještě s baterií vydržet. Musíte ale počítat s neustálým nabíjením. Řešit situaci tímhle způsobem dlouhodobě se ale rozhodně nevyplácí. Jednoho dne se vám totiž může snadno přihodit, že baterie bude už velmi slabá a notebook prostě zhasne a vám se už nepodaří ho nastartovat. Vy se třeba ocitnete s vybitou někde, kde budete marně hledat zásuvku, abyste mohli s notebookem pracovat. Jako na potvoru se takové situace vždy stávají tehdy, kdy zrovna potřebujete něco důležitého a naléhavého na počítači dodělat a nesplnění úkolu by vám mohlo způsobit nemalé problémy. Je lepší takovým situacím předcházet a baterie do notebooku si raději pořídit s předstihem ve chvíli, kdy začnou s vaší stávající baterií první problémy. Není třeba čekat až přijde průšvih.

Porušený kontakt v nabíječce není problém

Naopak vyplatí se být připravený, a to i na nenadále situace. Pak stačí jednoduše vyměnit starou baterii za novou a můžete se hned pustit do práce. Pokud máte obavy, že nedokážete sehnat baterie zrovna k vašemu notebooku, rychle vás vyvedeme z omylu. Kdykoli jsou k dispozici baterie mnoha známých a dostupných značek na našem trhu. Totéž platí i pro nabíječky. Pokud je problém třeba v tom, že se notebook nenabíjí kvůli tomu, je špatný kontakt v kabelu nabíječky, není nic jednoduššího než objednat novou. Vlastníte-li notebook Dell, nabíječka na notebook dell se sežene velmi rychle.

Reklama

Autor: Redakce Nazeleno.cz