fbpx

Partneři sekce

Novinky v sortimentu slunečních kolektorů Regulus0

Jaké jsou novinky v oblasti slunečních kolektorů, které si můžete umístit na střechu vašeho domu? Jaké mají nové solární kolektory vlastnosti? Podívejte se s námi na jejich přehled!

Solární systémy pro přípravu teplé vody a přitápění se stále více dostávají do povědomí laické veřejnosti jako efektivní způsob snížení nákladů na provoz rodinných domů. Po zateplení a výměně oken jsou sluneční kolektory jednou z posledních možností, jak ještě více snížit náklady na provoz objektu a alespoň částečně se přiblížit k energetické nezávislosti objektu.

„Významný posun v oblasti solární techniky je i elegantní design, který byl v minulých letech částečně zanedbáván.“

Rok od roku rostoucí ceny energií a zvyšující se poptávka po slunečních kolektorech jsou hlavním důvodem vývoje stále nových typů. Výrobci slunečních kolektorů se zaměřují na to, aby kolektory pracovaly s co nejlepší účinností, se kterou jsou schopny docílit co největších solárních zisků. Významný posun v oblasti solární techniky je i elegantní design, který byl v minulých letech částečně zanedbáván. V dnešní době působí střešní kolektory jako elegantní funkční technologický doplněk budov a při navrhování novostaveb se často s umístěním kolektorů na střechu již rovnou počítá.

Solární kolektory KPI do střešní krytiny

Kolektor KPI1 od firmy Regulus je speciální typ kolektoru pro montáž přímo do střešní krytiny. Střecha se slunečními kolektory pak tvoří jednolitý celek a kolektory tak nenarušují design objektu. Rám kolektoru je ze dřeva, pro instalaci se použije speciální sada obsahující všechny prvky pro upevnění, propojení a oplechování kolektoru.

Montáž solárních kolektorů Regulus do střešní krytiny
Montáž solárních kolektorů Regulus do střešní krytiny

Vlastnosti kolektoru KPI:

 • Speciální kolektor pro instalaci do střešní krytiny
 • Kolektory tvoří se střechou jednolitý celek
 • Hliníkový absorbér s vysoce selektivním povrchem EtaPlus, spojený s měděným potrubím nejnovější technologií laserového svařování
 • Dvojlyrový absorbér umožňuje jednoduché propojení – jednotlivé kolektory se zapojují sériově horními výstupy
 • Možnost instalace 2 kolektorových polí přímo nad sebe s použitím speciálních montážních sad
 • Instalace na výšku

Sluneční kolektor KPG1

Kolektor KPG1 od firmy Regulus je nový moderní kolektor, který byl navržen s ohledem na co nejvyšší účinnost a výkon při zachování příznivé ceny. Je vyráběn na moderní robotizované lince s minimálním podílem lidské práce. Nová technologie lepení skla bez zasklívacích lišt přináší elegantní vzhled i velkou plochu pro příjem sluneční energie.

Solární kolektory KPG1 na střechu objektu Solární kolektory KPG1 na střechu objektu
Solární kolektory KPG1 na střechu objektu

Vlastnosti kolektoru KPG1:

 • Elegantní design bez rámovacích lišt
 • Příznivý poměr výkon/cena díky robotizované výrobě
 • Hliníkový absorbér s vysoce selektivním povrchem EtaPlus, spojený s měděným potrubím nejnovější technologií laserového svařování
 • Lyrový absorbér umožňuje paralelní propojení kolektorů do velkých sérií
 • Díky malému hydraulickému odporu kolektorů nízký příkon oběhového čerpadla
 • Instalace možná na výšku i na šířku
 • Kolektor má certifikát Solar Keymark

Vanový sluneční kolektor KPH1

Kolektor KPH1 od firmy Regulus je speciální typ kolektoru s vanovým provedením těla kolektoru. To je tvořeno jedním velkým výliskem z hliníkového plechu. Kolektor je vyráběn na moderní robotizované lince s minimálním podílem lidské práce. Elegantní design – tělo je skryto za čelní plochou kolektoru. Speciální ventilační systém upravuje proudění vzduchu kolektorem a tím omezuje pronikání vlhkosti do kolektoru.

Solární kolektor KPH
Solární kolektor KPH

Vlastnosti kolektoru KPH1:

 • Vanový kolektor s elegantním designem
 • Příznivý poměr výkon/cena díky robotizované výrobě
 • Hliníkový absorbér s vysoce selektivním povrchem EtaPlus, spojený s měděnými trubkami nejnovější technologií laserového svařování
 • Lyrový absorbér umožňuje paralelní propojení kolektorů do velkých sérií
 • Díky malému hydraulickému odporu kolektorů nízký příkon oběhového čerpadla
 • Instalace na výšku
 • Kolektor má certifikát Solar Keymark

Získání a využití energie ze slunce je rozumný ekonomicko-ekologický počin. Bohužel platí, že využití kolektorů má smysl, jen pokud objekt, resp. střecha objektu není stíněna proti přímému slunečnímu dopadu, což bývá v husté zástavbě někdy problém.

Pokud jste se rozhodli využít energie ze slunce, kontaktujte obchodní oddělení společnosti Regulus, nebo navštivte naše webové stránky www.regulus.cz, kde získáte více informací o problematice využití solární energie nejen pro rodinné domy, ale i domy s více bytovými jednotkami.

Autorem článku je Jiří Kalina ze společnosti Regulus

Kontakt:

REGULUS spol. s r.o.
Adresa:
Do Koutů 1897/3, 143 00 Praha 4
Obchodní oddělení:
Telefon: +420 241 762 726
Fax: +420 241 763 976
E-mail: obchod@regulus.cz

Autor: Komerční sdělení