fbpx

Novinky a zajímavosti z energetiky0

Hrozí nám energetická chudoba?

Energetický regulační úřad zřídil funkci ombudsmana, který má především připravovat novou legislativu. ERÚ dále uvádí, že 20 % obyvatel Česka hrozí „energetická chudoba“. „Při výpočtu bylo například zohledněno, kolik domácností je neadekvátně vytápěno a kolik občanů pobírá dávky v hmotné nouzi,“ upřesnil nám tiskový mluvčí. 

Evropský energetický trh se propojuje

OTE informuje, že došlo k „přelomu ve slučování evropského energetického trhu“. Spotové ceny (ceny pro okamžité transakce energií) jsou podle stejného algoritmu počítány už pro oblast od Francie po Finsko, která představuje 75 % evropské spotřeby elektřiny.

Reklama

Smlouvy a faktury jsou často nepřehledné

Čím dál více účastníků trhu (odběratelů i dodavatelů) trápí skutečnost, že je často obtížné zjistit termín možného ukončení smlouvy se stávajícím dodavatelem. Více na CenyEnergie.cz.

Jágr jako alternátor

Tiskové oddělení ČEZ spočítalo, kolik energie „vyrobí“ olympionici: „Například Jaromír Jágr během hokejového zápasu vydá zhruba 0,68 kWh, s tím by lampička s 60 wattovou žárovkou svítila jedenáct hodin. Martina Sáblíková se stejným množstvím energie vyhrála závod na 3 000 metrů.“

Autor: Redakce Nazeleno.cz