fbpx

Novinka od Thermony – stacionární plynový kotel0

Firmy Thermona uvádí na trh novinku – stacionární kondenzační kotel THERM 24 KDNS. Nový kotel je inovativní zejména provedením, technologicky jde o ověřenou koncepci. “Konstrukce vychází z našeho osvědčeného kotle THERM 24, ale uspořádání je upraveno tak, aby mohl stát na zemi nebo soklu. Tomu odpovídá například ovládání přesunuté na horní stranu kotle, příprava na napojení rozvodů místo stávajícího stacionárního kotle nebo nové uspořádání, umožňující pohodlný servis,” uvedl obchodní ředitel Thermony Milan Kubíček.

Kotel bude zařazen v kotlíkových dotacích

Stacionární kotle mají své uplatnění zejména při rekonstrukcích, kdy se dají vhodně umístit na místo starého kotle. Typicky se jedná o místnosti se sníženým stropem, jako jsou například suterény nebo sklepy. Novinka bude zařazena v kotlíkových dotacích.

Stacionární kotel Thermona

Díky trojcestnému ventilu pro připojení externího zásobníku je kotel možné použít i k ohřevu TUV. Samozřejmostí je regulace výkonu podle tepelných ztrát konkrétní nemovitosti a úsporný a ekologický provoz.

Reklama

Autor: Michal Doležel

Pro Nazeleno.cz píše články hlavně s tematikou energetiky, obnovitelných energií, chytrých domácností a dalších nejrůznějších zajímavostí.