fbpx

NOVAHOME.cz – chytré typové domy od architektů0

Domy NOVAHOME svým designem a provedením reagují na zvyšující se poptávku investorů po moderních dřevostavbách s kvalitní architekturou. Jsou energeticky optimalizované, technologicky vyspělé a přesto blízko přírodě.

Projekt NOVAHOME vznikl úzkou spoluprací mezi zkušenými architekty, odbornými projektanty a realizačními firmami, kteří společně vsadili na současný evropský trend stavění ze dřeva – na masivní panely z vrstveného dřeva. Výsledkem je vysoká architektonická a technická kvalita domů v nízkoenergetickém až pasivním standardu za dobrou cenu. Projekty se nabízí včetně realizace jako domy na klíč, ale i jako hrubá stavba s opláštěním.

 

Co přivedlo Ing. Arch. Jakuba Loučku do týmu architektů, kteří navrhují domy pro NOVAHOME?

Základní myšlenky projektu souzní s mou představou o současném rodinném domě. Promyšlené dispozice, střídmost v nárocích na dodanou energii, konstrukční materiál, který doslova vyroste v lese, kam chodíme na houby… Můj vlastní dům, který vyroste v tomto roce, je plně v souladu s filozofií projektu, a budu si ho tak moci jako první vyzkoušet sám na sobě.

A proč autoři projektu vsadili právě na NOVATOP?

Systém NOVATOP v sobě kombinuje vysoce vyspělou technologii, masivnost všech prvků a krásu dřeva v jeho přírodní podobě. Technologická vyspělost eliminuje chyby běžných dřevostaveb a tím zásadně zvyšuje kvalitu hotových staveb. Dokonale odpovídá současným trendům stavění nízkoenergetických a pasivních domů a je úspěšným příkladem, že moderní technologie mohou fungovat v dokonalém souladu s přírodou. A pohledové dřevo nám nabízí zcela nové možnosti při utváření moderních interiérů.

Všechny domy NOVAHOME jsou navrženy tak, aby splnily i kritéria pasivního domu. Pasivní a typové, jde to ale vůbec dohromady?

Každý dům je nutné umístit na pozemek tak, aby citlivě reagoval na místní podmínky,“ říká Ing. Arch Lukáš Pejsar z realizační společnosti 3AE a dodává: „Nemůžeme zaručit pasivní standard na všech pozemcích, tam kde to nejde, lze dům optimalizovat formou autorské úpravy. V ostatních případech bychom doporučili individuální projekt od některého z našich architektů.“

 

Máte už někde k vidění vzorový dům?

„První dům z dílny NOVAHOME vyrostl loni v Rožmitále pod Třemšínem, kousek od mého,“ usmívá se architekt Lukáš Pejsar. „A nebyla to náhoda! Investor, který se rozhodoval mezi srubem, dřevostavbou a zděnou stavbou, viděl růst můj dům a ten ho oslovil návrhem i stavební technologií. V té době jsme pracovali na projektech typových domů pro NOVAHOME a investor se do jednoho hned zamiloval. Dnes už v něm bydlí a bude po určitou dobu sloužit jako vzorový.“

Pokud při plánování vašeho nového bydlení chcete dát přednost zdravému prostředí v moderním domě s nízkými náklady na provoz, nahlédněte do nabídky NOVAHOME.CZ a již dnes můžete znát konečnou cenu vašeho nového, chytrého a skutečně dřevěného domu.

Autor: Komerční sdělení