Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /web/htdocs4/nazelenocz/home/www/wp-content/plugins/types/vendor/toolset/types/embedded/includes/wpml.php on line 650

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /web/htdocs4/nazelenocz/home/www/wp-content/plugins/types/vendor/toolset/types/embedded/includes/wpml.php on line 667
Nová zelená úsporám nejspíš nabídne dotace i pro rekreační objekty – Nazeleno.cz

Nová zelená úsporám nejspíš nabídne dotace i pro rekreační objekty0

Ministerstvo životního prostředí (MŽP) plánuje rozšířit svůj dotační program také na trvale obývané rekreační objekty – chaty a chalupy. Těch je podle MŽP v Česku více než 80 000 a ministerstvo jim hodlá vyjít vstříc při modernizaci vytápění. Dotace by měla být určena na výměnu kamen. MŽP tuto informaci uveřejnilo v souvislosti s články v médiích možném zákazu či omezování starých lokálních topenišť v rekreačních objektech.

Chataři a chalupáři mohou být klidní – nikdo kamna zakazovat nebude. Naopak se nejspíš dočkají možností dotací. „…kamna, krby a podobná zařízení v rekreačních domech, které jsou ale trvale obývány, jsou právě kamna dalším velmi významným producentem emisí jemných prachových částic a rakovinotvorného benzo(a)pyrenu. Na tyto zdroje se proto budeme logicky v budoucnu zaměřovat, ale s naší dotační podporou, pokud budou v budoucnu prostředky plynoucí např. z prodeje emisních povolenek, ne skrze zákazy a regulaci,“ popisuje možnou novinku v Nové zelené úsporám ministr životního prostředí Richard Brabec.

Zdroj: MŽP

Autor: Michal Doležel

Pro Nazeleno.cz píše články hlavně s tematikou energetiky, obnovitelných energií, chytrých domácností a dalších nejrůznějších zajímavostí.