fbpx

Nová zelená úsporám light opět běží – nově také pro žadatele pobírající přídavky na děti0

Státní fond životního prostředí České republiky po krátké provozní přestávce opět spustil příjem žádostí o dotace v programu Nová zelená úsporám Light. Co je ale nejdůležitější, rozšiřuje se okruh možných žadatelů: “Podpora seniorů a domácností s nižšími příjmy bude i nadále pokračovat, finanční prostředky z Modernizačního fondu nabídneme více zájemcům. Okruh oprávněných příjemců dotace rozšíříme o rodiny, které pobírají přídavky na děti,“ sdělil ministr životního prostředí Petr Hladík.

Nově tak budou moci žádat kromě domácností s nižšími příjmy a seniorů právě také rodiny. Program Nová zelená úsporám light jim nabídne zálohovou dotaci (peníze předem) na zateplení domu, výměnu oken a dveří nebo instalaci solárního ohřevu vody. A to až ve výši 100 % uznatelných nákladů.    

Státní fond životního prostředí ČR přijal v programu Nová zelená úsporám Light od ledna minulého roku bezmála 56 tisíc žádostí za více než 6 miliard korun. Fond k dnešnímu dni schválil více než 54 tisíc žádostí, téměř 52 tisíc úspěšných žadatelů již finanční prostředky ve výši 5,8 miliard korun obdrželo.

Reklama

Autor: Redakční sdělení