fbpx

Nová vídeňská IKEA – fasáda plná stromů a žádná parkovací místa0

Výstavba tohoto inovativního obchodního domu byla zahájena 7. ledna 2020. Fasáda stavby bude plná zeleně, stejně jako střešní terasa. Co zde ovšem nenajdete, jsou parkovací místa. Tento obchodní dům totiž cílí hlavně na chodce, cyklisty a zákazníky, kteří jezdí městskou hromadnou dopravou.

“U tohoto projektu se zaměřujeme na stále rostoucí počet lidí, kteří žijí v městských centrech, a to bez aut. Náš koncept reaguje na aktuální trendy a dramatickou změnu nákupních návyků. Zákazníci mají rádi pohodlí, komfort a nechtějí ztrácet čas. Stále více z nich je zvyklých na to, že si nákup domů nepovezou sami, ale nechají si ho doručit. A to právě nová vídeňská IKEA nabízí. Nákup vám domů doručíme nejpozději do 24 hodin,” říká zástupce IKEI.

Dokončení stavby je naplánováno na rok 2021 a celý tvůrčí tým doufá, že by se tento nový obchodní dům mohl stát oblíbeným potkávacím místem, protože nabízí spoustu zajímavých míst a zákoutí nejen uvnitř budovy, ale i vně.

Přátelský, otevřený a neformální vzhled stavby připomíná “knihovničku”, ve které kromě nákupních částí najdete i místa, kde si můžete dát něco k snědku, jsou tu i prostory pro oddech a zábavu anebo se můžete jen tak brouzdat zelení. 

A té vám nová IKEA nabídne opravdu spoustu. Do budovy se totiž plánuje vysadit na 160 stromů, které vytvoří udržitelné mikroklima. Tyto stromy budou mít pozitivní vliv i na celé okolí, díky ochlazování a zvlhčování vídeňského vzduchu.

Foto: Designboom.com

Profilový obrázek

Autor: Bára Kocmánková