fbpx

Nezahálejte! Nová zelená úsporám letos končí0

Už jste si zažádali o dotace na stínící techniku Minirol z programu Nová zelená úsporám? Neváhejte a směle do toho. Čas už máte jen do konce roku 2021!

Nová zelená úsporám je program Ministerstva životního prostředí zaměřený na snížení energetické náročnosti budov a zvýšení úspor domácností.

Podporuje:

  • opatření ke snížení energetické náročnosti budov,
  • efektivní využití zdrojů energie v obytných domech a v budovách veřejného sektoru,
  • výstavby budov s velmi nízkou energetickou náročností.

Od roku 2018 můžete kromě zateplení, výměny oken a dveří či zelených střech žádat i o dotaci na venkovní stínicí techniku Minirol. Neměli byste však se svou žádostí příliš zaháletprogram končí už na konci letošního roku, tedy 31. prosince 2021.

Na co můžete dotace čerpat?

Zateplujete dům nebo vyměňujete stará okna a dveře za nové? Nová zelená úsporám je určena i pro ty, kteří provádí úpravy na již stojících rodinných domech.

Kromě žádosti o zateplení domu můžete zažádat o podporu, pokud:

  • chcete pořizovat venkovní stínicí techniku Minirol,
  • děláte odborný posudek a technický dozor,
  • pořizujete solární panely,
  • instalujete rekuperační systém.

Podpora na venkovní stínicí techniku platí pro předokenní rolety a screenové clony. Na techniku s ručním ovládáním můžete získat dotaci 500 Kč/m2 a v případě techniky opatřené inteligentním automatickým ovládáním 1000 kč/m2. Další výhodu navíc získáváte v případě, že tyto opravy realizujete v Ústeckém, Karlovarském a Moravskoslezském kraji nebo jste majitelé památkově chráněného objektu.

Jak požádat o dotaci?

O dotaci můžete žádat jak před samotným zahájením instalace venkovní stínicí techniky, tak i zpětně. K podání žádosti vám stačí vyplnit elektronický formulář žádosti o dotaci. O tom, jak můžete získat dotaci na stínící techniku a co vše k tomu potřebujete, se dočtete na webových stránkách Nová zelená úsporám.

Autor: Komerční sdělení