fbpx

Než zavoláte 24hodinového instalatéra0

Instalatérská nouze se může stát komukoli a kdykoli – včetně uprostřed noci nebo o prázdninových víkendech. Když vejdete do koupelny uprostřed noci a zjistíte, že vaše ponožky nasávají vodu z prasklé trubky, může být lákavé zavolat prvního nouzového instalatéra, kterého najdete. Ale jsou věci, které můžete udělat, než o nouzovou pomoc.

Vypněte vodu

První věc, kterou můžete udělat, když řešíte nouzovou situaci v oblasti instalatérství, je vypnout vodu , abyste předešli dalším škodám. Když voda zjevně uniká ze zařízení, jako je toaleta nebo kohoutek, vypněte přívod vody do tohoto zařízení. Totéž by jako první věc udělal i instalatér. Pokud nemůžete identifikovat zdroj, nebo pokud zařizovací předměty nemají provozní uzavírací ventily, můžete u vodoměru uzavřít přívod vody do celého domu. Ujistěte se, že vy a každý člen vaší rodiny víte, kde jsou umístěny uzavírací ventily zařizovacích předmětů a kde je umístěn vodoměr a hlavní uzavírací ventil.

Diagnostikujte naléhavost

Než zavoláte, zhodnoťte naléhavost opravy. Pokud se jedná o přetékající záchod, vypnutím vody se poškození zastaví a oprava může počkat, pokud nespláchnete. A v podstatě jakýkoli jiný lokalizovaný problém může obvykle počkat až do rána, za předpokladu, že jste schopni vypnout vodu do problémové oblasti a máte jiná zařízení, která mohou na krátkou dobu stát. Například umyvadlo v koupelně, které v pátek večer prosakuje, může na běžného instalatéra počkat až do pondělního rána, za předpokladu, že můžete vypnout vodu a mít druhou koupelnu nebo kuchyňský dřez, které lze mezitím používat.

Co když v domě není voda?

V případech, kdy voda přestane proudit ve vašem domě, je lokalizována kolem jedné oblasti, jako je umyvadlo v koupelně nebo sprcha. Málokdy ale voda přestane téct do celého vašeho domu. Zkontrolujte všechny vývody vody v domě, abyste se ujistili, že žádný z nich nepřijímá vodu. Nezapomeňte zkontrolovat přívod teplé i studené vody. Často, pokud dojde k problému s ohřívačem vody a teplá voda již není dodávána, je studená strana stále funkční.

Nicméně pokud váš problém nepočká, vždy můžete využít služeb instalatérů nonstop. Vekou výhodu mají obyvatelé hlavního města, protože například instalatéři Praha 13 jsou k dispozici 24 hodin denně.

Autor: Komerční sdělení