fbpx

Nevíte, jak zjistit správnou vlhkost materiálů?0

Ve skladech, výrobnách nebo provozovnách je vlhkost velkým nepřítelem. Je obsažena téměř všude a má zásadní vliv na vlastnosti a kvalitu různých materiálů od dřeva až po potraviny. Se zjištěním vlhkosti, vám pomohou přístroje k tomu určené.

Foto: tcele.cz

Správná vlhkost ve výrobních a skladových prostorách je velmi důležitá. Ve špatných podmínkách se může snížit kvalita materiálů, na kterých je fungování provozu založené. Ke špatné vlhkosti materiálů může docházet už od vašich dodavatelů. Pohlídejte si vaše dodávky a plaťte pouze za slíbenou kvalitu. 

Prvním krokem pro zajištění ideální vlhkosti, je její zjištění u konkrétního materiálu.

Reklama

Proto si zde prozradíme, jaké materiály je možné hlídat pomocí vlhkoměrů a kde je lze pořídit.

Materiály, u kterých lze měřit vlhkost:

  • papír, karton, lepenka,
  • textil, kůže,
  • dřevo, dřevní štěpka,
  • zdivo, krytiny, beton, podlahy,
  • obilí, zrna a jiné potraviny apod.

Kvalita materiálů je na prvním místě

V každém oboru je výstupní kvalita výrobku nebo materiálu velmi důležitá. Vysoká kvalita = spokojený zákazník. Pokud tedy chceme, aby se k nám zákazníci a odběratelé vraceli, musíme předávat slíbené a očekávané vlastnosti výrobku.

Na každý materiál je potřeba použití jiného vlhkoměru. Zda máte ve skladových prostorách různý sortiment, musíme upozornit, že nelze zakoupit pouze jeden vlhkoměr, se kterým budete měřit naprosto všechno. Mezi velmi oblíbené patří vlhkoměry Schaller Messtechnik. Tento rakouský výrobce nabízí široký sortiment ověřených vlhkoměrů pro různé zaměření.

V případě neznámých, malých, tekutých nebo těstovitých materiálů, pro jejichž měření nelze specializované vlhkoměry kalibrovat, je možné využít univerzální vlhkoměr tzv. Kompaktní analyzátor vlhkosti materiálu s vysoušecí pecí.

Foto tcele.cz

Pomocí vlhkoměru si můžete připravit ideální podmínky pro skladování. Správné uchování má následně vliv na celkovou kvalitu výrobků, proto je vlhkoměr základní a zároveň nezbytnou pomůckou. Na tcele.cz naleznete přehlednou nabídku vlhkoměrů podle zaměření na různé druhy materiálů.

Autor: Zdeněk Gric