fbpx

Největší zelenou fasádu v Evropě tvoří 184 000 rostlin0

Největší zelenou fasádou v Evropě se pyšní Mint Hotel v Londýně. Hosté si navíc mohou užít i netradiční střechu, která je pokryta sasankami. Podívejte se, jak zelený hotel vypadá.

Naprosto netradiční fasádou se chlubí zbrusu nový Mint Hotel v Londýně. Luxusní hotel láká na svůj unikátní primát – největší žijící zelenou fasádu v Evropě. Projekt, který byl odhalen na jaře letošního roku, se nachází v jedné z nejvýznamnějších historických oblastí kosmopolitního britského velkoměsta.

Kapradiny i světlomilné rostliny na jedné fasádě

Bujará zeleň nově zrekonstruovaného hotelu se táhne od druhého do jedenáctého poschodí budovy a tvoří ji čtyřicet různých druhů rostlin.  Není tedy divu, že velikost celkové zelené plochy této živoucí fasády přesahuje tisíc metrů čtverečných (konkrétně 1 025 m2). Autoři si navíc dali práci i s rozvržením jednotlivých druhů rostlin podle množství slunečního záření, které konkrétní druhy potřebují. Kapradiny byly vysázeny ve stinných oblastech, kam slunce příliš nepronikne, naopak rostliny zvyklé na slunce bdo vyšších poloh. 

Reklama

Interiér Mint Hotelu
Interiér Mint Hotelu. Zdroj: http://www.minthotel.com

Samotná konstrukce zelené fasády je tvořena 4 100 výsadbovými moduly, z nichž každý byl osázen 45 rostlinkami. Neuvěřitelné množství 184 000 rostlin je při životě udržováno prostřednictvím jedinečného automatického zavlažovacího systému, který mezi rostliny rozptyluje tekuté hnojivo. Pro případ, že by systém selhal, je propojen s informačním centrem, kam vyšle S.O.S. zprávu společnostï, jež se zabývá její údržbou.

Největší zelenou fasádu v Evropě má Mint Hotel v Londýně
Největší zelenou fasádu má Mint Hotel v Londýně. Zdroj: http://www.minthotel.com

Hotel se chlubí i rozkvetlou střechou

Pokud byste se v rámci návštěvy Londýna rádi ubytovali v „zeleném“ Mint Hotelu, připravte si minimálně 200 liber – tolik zde stojí nejlevnější pokoj na jednu noc. Do této ceny vám zde započítají nejen Wifi připojení k internetu, ale také přístup na další z divů hotelu – střechu, která je pokryta květinovým kobercem ze sasanek

Autor: Redakce Nazeleno.cz