fbpx

Nejsou děti alergické na váš dům?0

Pyl, prach, roztoči… děti mohou být alergické i na zdánlivě čisté ovzduší v bytě. Jak může vnitřní prostředí ovlivňovat zdraví nás a našich dětí?

Nejlepší podmínky pro růst plísní jsou vždy tam, kde je více než 22 stupňů a relativní vlhkost vzduchu nad 60 %. Plísně mohou růst už několik let předtím, než je možné je vidět na povrchu zdí. Do vnitřního prostředí uvolňují jedovaté spóry, jejichž vdechování může způsobit mnoho zdravotních komplikací, jako jsou respirační alergie a astma, opakované infekce, dlouhodobá únava nebo bolesti hlavy. Nejohroženější jsou malé děti a staří lidé, jejichž imunitní systém není tak silný jako u dospělých.

Prevence je mnohem účinnější než léčba

Jednou z možností, jak předcházet zvýšené nemocnosti a rozvoji alergií způsobených plísněmi, je postavit „zdravý“ dům, který dýchá, udržuje stálou a správnou teplotu a vlhkost interiéru, a tak vlastně chrání zdraví svých obyvatel. Zdá se, že se toho dá dobře dosáhnout používáním kvalitních přírodních stavebních materiálů,” doporučuje Doc. MUDr. Vít Petrů, CSc., vedoucí lékař Centra alergologie a klinické imunologie pražské Nemocnice Na Homolce.

Proč právě Ytong?

Bílý pórobeton Ytong neobsahuje žádné nezdravé chemické látky, přírodní složení je zárukou zdravotní a hygienické nezávadnosti. Miliony uzavřených pórů jsou nejlepším a nejbezpečnějším izolantem, a navíc odvádějí přebytečnou vlhkost ven, nebo ji přivádějí dovnitř v případě, že je v domě nezdravě přesušený vzduch. Díky svému zásaditému složení a vynikajícím tepelně izolačním vlastnostem Ytong potlačuje vznik plísní.

Pro zdravý dům je ideálním řešením tvárnice Ytong Lambda+, která je u stavebníků oblíbená pro své výjimečné tepelněizolační vlastnosti, snadnou manipulaci a výhodnou cenu. S Ytongem ušetříte za energii na vytápění, chlazení, či dodatečné zateplení.

Autor: Komerční sdělení