fbpx

Nejoblíbenější destinace pro cyklisty0

Jste vášnivý cyklista nebo chcete jen zažít jiný typ dovolené, než je válení u moře? Spojte dovolenou s jízdou na kole a poznejte vybranou destinaci ze sedla. Vyrazte s CK Blue Style na Mallorcu, do Kalábrie nebo na některý z řeckých ostrovů!

https://www.shutterstock.com/cs/image-photo/cap-de-formentor-famous-cycling-road-1399036196

Možností kam do zahraničí vyrazit na kolo je samozřejmě spousta, ale některé země jsou pro cyklisty vhodnější, ať už infrastrukturou, frekventovaností tras, podnebím či krásou krajiny, protože bez pěkných výhledů by to přece jen nebylo ono. Mezi ideální a oblíbené destinace patří například španělský ostrov Mallorca, italská Kalábrie či řecké ostrovy Kos, Rhodos, Kréta a Santorini.

Mallorca

Mallorca je největší ze skupiny Baleárských ostrovů a zároveň největší ostrov Španělska. Najdete zde opravdu rozmanitý terén a přírodu –⁠ od krásných písčitých pláží, romantických zátok a třpytícího se moře přes zelenající se údolí a roviny až po vysoké pohoří Serra de Tramuntana. Můžete tedy skvěle kombinovat náročnější výšlapy do hor a odpočinkové jízdy podél pobřeží. Ostrov jako by byl jednoduše stvořený pro objevování v sedle kola!

https://www.shutterstock.com/cs/image-photo/aerial-view-lighthouse-cape-formentor-coast-1331521580

Navíc je Mallorce pěkně téměř v průběhu celého roku a teploty jsou poměrně stálé, opravdovým rájem cyklistů je však zejména na podzim a na jaře. Hotely jsou zde na cyklisty připraveni, a proto většinou nechybí perfektní zázemí v podobě půjčovny kol, servisu, úschovny či možnosti vyprat si sportovní oblečení. Nabízí se také možnost vyrazit na výlet s cykloprůvodcem.

K nejoblíbenějším resortům mezi cyklisty patří například Can Pastilla, Can Picafort nebo Alcudia. Mezi vyhledávané cíle pak patří město Pollenca a Soller, vesničky Valldemossa a Deia nebo mys Formentor, nejsevernější bod Mallorky se stejnojmenným majákem a úchvatnými výhledy.

Zažijte s CK Blue Style dovolenou na kolech na ostrově Mallorca a poznejte zdejší starobylé kaple a kláštery, roztomilé vesničky, milé obyvatele a voňavé sady, kde vás omámí vůně mandloní, broskvoní či pomerančovníků. Určitě si to tady zamilujete!

Ostrov Kos

Řecký ostrov Kos nacházející se v Egejském moři u Dodekanéského pobřeží je dalším překrásným a milovaným místem fanoušků cyklistiky. I zde najdete na jedné straně táhlé rovné pobřeží s azurovými zátokami a na druhé straně čnící pohoří Dikeos.

https://www.shutterstock.com/cs/image-photo/young-beautiful-girl-woman-travels-by-1225213459

Většina z vás asi ví, že se ostrovu přezdívá Hippokratův, ale už málokdo tuší, že bývá označován také jako malý Amsterdam, neboť jízda na kole je zde opravdu oblíbená a Kos protínají kvalitně vybudovaný systém stovky cyklostezek.

Pokud toužíte spíše po rovinách a rekreační cyklistice, budete na ostrově spokojení. Ideální jsou pro vás výlety okolo pobřeží. Najdou se zde ovšem i úseky vhodné pro horská kola. Mezi populární trasy patří okruh z města Kos do Tingaku přes vesnici Zipari a zpět.

Kolo si samozřejmě lze vzít vlastní nebo si ho zapůjčit přímo v dané destinaci. A na blogu cestovní kanceláře Blue Style si můžete přečíst o tom, jaké si vybrat cyklistické brýle, které jsou kromě helmy dalším vhodným ochranným prvkem při dovolené na kole.

Autor: Komerční sdělení