fbpx

Nejlepší rukodělné dárky pod stromeček0

Chcete své blízké potěšit vlastnoručně vyrobeným dárkem na míru? V našem článku pro vás máme hned několik zajímavých tipů plných darů přírody, krásy a vůní.

Zdroj: Pixabay

Bylinkové polštáře pro bezstarostný spánek

Spánek je jednou ze základních lidských potřeb. Ne vždy ho ale máme dost, a ne vždy spíme tak, abychom načerpali dost sil. Však to znáte sami – časné stávání, pozdní chození do postele, přes den si dopřejeme několik káv a k tomu všudypřítomný stres.

Vyrobte svým blízkým bylinkové polštářky, po kterých budou spát „jako po kamilkách“. Hravě je zvládnete ušít sami – ať už v ruce, s pomocí šicího stroje nebo s pár dalšími pomocníky.

Reklama

Přírodní dezinfekční ubrousky

Výroba přírodních dezinfekčních ubrousků je překvapivě snadná. Jsou skvělé pro využití jak doma, tak na cestách – skvěle odstraní nečistoty, špínu, vydezinfikují ruce i různé povrchy. To vše díky přírodním přísadám, které vám navíc umožní přizpůsobit si i jejich vůni. A jejich výroba? Velmi snadná!

Tělový krém v kostce

Tělové krémy v kostce jsou čím dál oblíbenější. Díky svému přírodnímu složení krásně pečují o pokožku, a navíc jsou bezobalové. K tomu i nádherně vypadají! Pokud se je rozhodnete někomu darovat, moc hezky vypadají například v průhledné sklenici ozdobené stuhou.

Domácí svíčky z přírodního vosku

Světlo svíček umí zaručeně navodit příjemnou a pohodovou atmosféru. Vyrobte svým blízkým svíčky z přírodních vosků, kterým dodáte vůni oblíbenými esenciálními oleji a můžete je také dozdobit sušenou levandulí, rozmarýnem nebo okvětními plátky růží.

Koupelový čaj

Kdo by si v zimních měsících nechtěl dopřát horkou vanu! Koupelový čaj je krásný dárek, ve který v sobě skrývá pořádnou dávku bylinek a pečujících látek. Uvidíte, že se díky němu stane z každé lázně opravdový zážitek a nádherný rituál.

Dřevěné podšálky

Dřevěné podšálky jsou jednou z možností, jak hezky využít zbytky dříví nebo spadané větve.  Pamatujte na to, že dřevo je potřeba správně zpracovat – čím pečlivěji celý postup provedete, tím hezčí a trvanlivější výrobek budete mít. Z finálního výsledku bude mít radost opravdu každý, protože se jedná o krásný a vkusný doplněk každé domácnosti.

Levandulové mýdlo a koupelová sůl

Sušenou levanduli s její krásnou vůní můžete využít hned do několika vánočních dárků. Relaxační aromaterapeutické účinky levandule obdarovaný ocení jak v mýdle, tak v koupelové soli.

Parfém z esenciálního oleje

S parfémem z esenciálních olejů si můžete vychutnat přírodní vůně bez zbytečných chemikálií. Jeho snadná výroba zabere jen pár minut a výsledek navíc díky sušeným květům také nádherně vypadá.

Přírodní mastička pro volnější nadechnutí

Mastička s aktivními přírodními látkami a éterickými oleji, která se skvěle hodí pro období chřipek a nachlazení. Pomůže při kašli, uvolní dýchací cesty a zmírní pocit bolesti na hrudi.

Autor: Bára Kocmánková