fbpx

Nejlepší letní pneumatiky 225/40 R18 roku 20230

Redaktoři webu Tyre Reviews otestovali celkem 11 letních pneumatik 225/40 R18 v různých podmínkách včetně jízdy na mokré vozovce. Podívejte se na výsledky a vyberte si ty nejlepší letní pneu 225/40 R18 pro váš vůz!

Test letních pneumatik 225/40 R18 2023

Sháníte optimální letní pneu pro sportovní či auta s hybridním pohonem? Vlastníte vůz VW Golf GTI, Audi S3 nebo hybridní verzi Cupry Leon či Peugeot 308? Specializovaný web Tyre Reviews nedávno provedl test zaměřený na vysoce požadované letní pneumatiky o rozměru 225/40 R18, které jsou určené pro právě tyto konkrétní vozy.

Jak přistupovat k hodnocení pneumatik?

Test letních pneumatik ve velikosti 225/40 R18 poskytuje celkový přehled o výkonnosti pneumatik za různých okolností, včetně brzdění na suchu, jízdy za mokra a dalších nečekaných situací.

Prozkoumejte výsledky testu a vyberte si pro své vozidlo optimální pneumatiky dle kritérií, která považujete za nejvýznamnější. Rozhodující faktory závisí především na vašem osobním stylu řízení a preferencích, ať už vám jde spíše o brzdnou dráhu na suchu nebo o přilnavost v zatáčkách.

Vítězství pro pneu Continental

Zlatou pozici tentokrát získávají nové vysoce kvalitní letní pneumatiky Continental SportContact 7. Tyto pneumatiky přinášejí výborné jízdní vlastnosti a krátkou brzdnou dráhu na mokru. Skvěle si také vedou při zatáčení na suchém povrchu. Mezi menší nedostatky patří nižší přesnost při zatáčení na mokrém povrchu a zvýšený hluk.

Druhé místo bere Goodyear

Pouze s malým odstupem za nimi se umístily pneumatiky Goodyear Eagle F1 Asymmetric 6. Tyto pneumatiky vynikají především v krátké brzdné dráze, vyváženosti a výkonech na mokrém povrchu. Vynikající výsledky dosahují také v aspektech bezpečnosti na suchém povrchu. Drobné nedostatky se projevují při zatáčení na mokré vozovce.

Bronz bere Michelin

Třetí příčku obsadily prémiové pneumatiky Michelin Pilot Sport 4S. Ty excelují v krátké brzdné dráze na mokrém povrchu, vynikající odolností proti aquaplaningu a precizním a citlivým řízením na suchém povrchu. Naopak, výsledky na mokru nejsou tak dobré a tyto pneumatiky bohužel patří mezi hlučnější z testovaných modelů.

Kompletní výsledky testu

Výsledky testu jasně ukazují, že nízká cena by neměla být rozhodujícím kritériem při výběru pneu. Nejlevnější pneumatiky totiž často nedosáhnou ani polovičního výkonu a bezpečnosti ve srovnání s prémiovými pneumatikami.

Autor: Komerční sdělení