fbpx

Nedigitální zábava0

Název článku je trošku zavádějící, přece jenom nebudeme psát o fotbale, kde je jasné, že o žádnou techniku nezavadíte leda o techniku hry s míčem… Vyzdvihněme dnes hru, která je zábavná pro každého jakéhokoli věku a nejsou to pohybující se obrázky neboli televize, monitor počítače nebo obrazovka mobilního telefonu. Maminky a tátové malých dětí zbystřete, protože touhle hrou určitě odlákáte své děti od obrazovek a vy si rádi zahrajete s nimi. Tahle zábava totiž není jen pro děti školou povinné, ale je vhodná i pro dospěláky. Řeč bude o hře šipky.

Kolem roku 2000 se u nás masivně rozšířily počítače a od té doby postupně internet v téměř každé rodině mají za následek to, že si už nedovedeme představit dobu, kdy se muselo hledat v učebnicích, encyklopediích nebo třeba v kuchařkách. Při cestě na výlet se muselo spoléhat na papírovou mapu, a když jste chtěli někomu zavolat, museli jste hledat civilizaci a ani když jste ji našli, nebylo jisté, že najdete telefonní budku. S tím souvisí i dnešní zábava…Moderní technologie nám usnadňují a zaplňují život a proto je přínosné, když je ovládáme. Ale nesmějí ovládat ony nás… To, co můžete bravurně ovládat, je hra šipky. Stačí koupit terč, pouzdro na šipky se šipkami a to je vše, co k tomu potřebujete. Pokud chcete přece jenom trochu techniky, můžete koupit digitální terč na šipky, který vám bude počítat hody.

Pokud již máte podezření, že digitální svět se stal středobodem vesmíru našich dětí, zkuste je odlákat touto hrou. Své děti bychom měli vést nejen k pasivní zábavě, ale probudit v nich od mala touhu a radost ze sportu, nejlépe tak, abychom trávili čas spolu. Bohužel v našem podnebném pásu přichází každoročně období sloty a deště, kdy se nedá venku trávit volný čas a pak bývá čas u televizí a s mobilem pod dekou celodenní náplní školou povinného dítěte.

Není vám jedno, jak děti tráví volný čas a jestli ho celý stráví možná i s nevhodným obsahem na internetu? Existuje řešení mnoha a mnoha společenských her, které se posunuly od hry „Člověče nezlob se“. Jsou zábavné pro celou rodinu, rozvíjejí logické myšlení a nápady. Nebo další možností jsou již zmiňované šipky. Děti se úžasně zabaví, zvednou se z gaučů a i vy budete překvapeni, jak zábavné házení šipek do terče je. Kromě toho, že děti se odtrhnou od zabíjení času s kámoši na chatu, strávíte čas spolu a zasmějete se. To stojí za úvahu, ne?

Autor: Komerční sdělení