fbpx

Nedejte zlodějům šanci: Jak zabezpečit každé auto?0

Každý automobil je potenciálním magnetem pro zloděje. Jakým způsobem byste jej měli mít adekvátně zabezpečený?

Základní rady pro zabezpečení auta

Prvním bodem, na který bychom měli pamatovat, je zabezpečení pro střešní nosiče. Pokud převážíte na střeše dražší sportovní vybavení, zaručeně nechcete, aby se stalo terčem zájmu různých nenechavých entit.

Vhodným způsobem zabezpečení jsou v první řadě zámky. Většina nosičů umožňuje uzamčení sportovního vybavení přímo k nosiči, ale také uzamčení samotného nosiče k tzv. hagusům. Podobně uzamykat lze i střešní boxy. Vhodným způsobem zabezpečení je také fixační fólie.

Za předpokladu, že převážíte nejen sportovní vybavení, ale vezete si na dovolenou i další cenné předměty, zřejmě budete chtít adekvátně zabezpečit celé vozidlo. Pak se vám vyplatí si pořídit alarm a také kameru do auta.

Doporučuje se nešetřit, levnější zařízení ze zkušeností motoristů dokáží působit spíše falešné poplachy. Obecně se nejedná o finančně nijak přemrštěně náročný způsob zabezpečení. Záleží ale na vašich finančních možnostech, sofistikovaný GPS alarm pochopitelně vyjde na o poznání vyšší sumu.

Pomůže i pojištění

Ke zvýšení bezpečnosti přispějete i sami svým chováním. Ideální samozřejmě je, pokud v autě žádné cennosti nechat nemusíte. Jestliže tak už ale učiníte, nedávejte dražší předměty příliš na odiv. Optimální je, pokud plný automobil alespoň na pohled vypadá jako zcela prázdný. Hodí se náklad a zavazadla jednoduše zakrýt.

Spolehlivou ochranou je též pojištění. Tu si můžete sjednat ve formě připojištění zavazadel, které se často obsahuje i samotné povinné ručení. Je však na místě si detailně přečíst smluvní podmínky a pozornost zaměřit zejména na případné výluky.

Přispět k ochraně svého vozu můžete i tím, jak a kde parkujete. Pokud je to možné, vyberte si osvětlené a rušné parkoviště ideálně s dohledem. Zejména na nočních odpočívadlech jsou častým cílem zlodějů alu kola. Právníci ze své praxe upozorňují, že jinak byste se čehokoli domáhali jen velice složitě.

Autor: Komerční sdělení