fbpx

Nechcete trávit slunečné dny zavření v kuchyni? Vyřešit to může venkovní kuchyně!0

Konečně hodnoty na teploměrech stoupají a sluneční paprsky za okny lákají k pobytu na zahradě nebo terase. Ten pocit, když vaši pokožku ohřívá slunce a následně ji pohladí vlahý letní větřík, je prostě dokonalý. Tuto chvíli si prostě nemůžete nechat zkazit tím, že půjdete nachystat večeři dovnitř!

Luxusní venkovní kuchyně pro každou pergolu

Právě pobyt na čerstvém vzduchu s rodinou nebo přáteli se stal důvodem k tomu, aby na zahradách začaly vznikat venkovní kuchyně. Venkovní kuchyně se začaly zřizovat sice již v minulém století, ale tento trend trvá dodnes. Jedno se však výrazně změnilo, a to požadavky na kuchyně.

Dříve se lidé zajímali o jejich funkčnost a vyráběli je především svépomocí, moderní venkovní kuchyně však spojují prostornost, odolnost, praktičnost a neopomíjí ani nadčasový design. Právě design se stává v posledních letech pro řadu lidí velmi důležitým, protože chtějí, aby je i jejich pergoly a terasy těšily i svým vzhledem.

Výběr moderní venkovní kuchyně

Současné luxusní venkovní kuchyně mají jednoduché linie a působí velmi elegantně, díky čemuž se skvěle kombinují i s moderním zahradním nábytkem. Velmi oblíbenou se v posledních letech stala hlavně kombinace nerezové konstrukce a dřeva, kde z dřevin vyniká především sibiřský modřín, který si v exteriéru vede velmi dobře. To dokazuje i skutečnost, že se toto dřevo používá i na konstrukci teras.

Vše výše uvedené hravě propojují venkovní kuchyně Gabasol, které mají vysokou variabilitu a hodí se tak do každé zahrady. Ačkoli se hodí opravdu všude, je vhodné při plánování venkovní kuchyně věnovat pozornost několika aspektům.

Pro kolik lidí se bude v kuchyni vařit?

Většina lidí si řekne, že se bude vařit pro svoji rodinu a jen sem tam pro návštěvy, ale věřte, že je lepší vždy počítat s jedním až dvěma hosty navíc. Počet hostů totiž není důležitým ukazatelem jen pro velikost pracovní plochy, ale také kolik nádobí bude potřeba ve venkovní kuchyni uložit. Abyste pro něj už nemuseli běhat dovnitř.

Jak často se bude ve venkovní kuchyni vařit?

Při vaření jen pár krát za sezónu se jistě spokojíte s menším modelem, pokud však chcete využívat venkovní kuchyň při každém teplejším dni, není vhodné se omezovat prostorem. Platí zde totiž to samé, co uvnitř v domě. Vaření ve stísněné kuchyni vždy baví méně než v kuchyni, která nabízí dostatek odkládacího místa.

Umístění kuchyně

Při umístění kuchyně ji plánujte tak, aby nebyla daleko od domu a zároveň byla směrována, pokud možno na sever, aby vás při vaření neobtěžovalo ostré slunce.

Jen pozor, vaše venkovní kuchyně se může stát lákadlem pro častější návštěvy rodiny a přátel, kteří se dost možná budou chtít zapojit do vaření. Díky venkovní kuchyni si tak můžete více užívat svých blízkých a společně se určitě nejednou zasmějete.

Autor: Komerční sdělení