fbpx

To tu ještě nebylo: skládací elektroskútr od příštího roku na trhu!0

Skládací elektroskútr? Proč ne! Od příštího roku by se měl vyrábět v Maďarsku. Váží 25 kilogramů a jede rychlostí až 45 kilmetrů v hodině.

Sympatický přírůstek do rodiny elektricky poháněných dopravních prostředků je tu! Od příštího roku se můžeme těšit na elektrický skládací skútr MOVEO, který se s nadsázkou „vejde téměř do každé kabelky“. Před pár dny ho představila maďarská nezisková organizace Antro Group, která se věnuje vyvíjení ekologicky šetrných dopravních prostředků.

„Výroba by měla začít na začátku příštího roku v Maďarsku.“

Reklama

S pohonem na obě kola, váhou jen 25 kilogramů, dosahuje rychlosti až 45 km/h a baterie mu dovolí dojet až 35 kilometrů daleko. Bonusem je rychlé nabíjení – jen hodina do plného nabití.

Podobně jako skládací eletrokola má tu perfektní vlastnost, že ho v cíli nemusíte nechávat venku před budovou. Za dvě minuty ho složíte do kompaktního tvaru a za rukojeť pohodlně popovezete tam, kam potřebujete. Podle tvůrců je navíc zajištěno „skrytí“ všech jeho znečištěných částí, a tak se při styku s ním ani neušpiníte.


Neobvyklé vozítko s neobvyklým designem. Jak se vám líbí? Foto: solo-duo.hu.

Podle ředitele společnosti MOVEO Tamáse Slezáka teď existují dva scénáře, jak by výroba skútrů v Maďarsku mohla probíhat. V případě dostatečného množství financí se v průběhu příštího roku vyrobí 15 000 strojů. Při horší finanční situaci se počítá s výrobou 4 000 skútru za rok.  V prvním případě by se skútr MOVEO mohl prodávat za 3 100 dolarů, ve druhém za 4 600 dolarů. „S největší pravděpodobností začneme se středně velkou sériovou výrobu a zhruba po roce ji rozjedeme na větší,“ řekl Slezák.

Vývoj skládacího elektroskútru začal již v roce 2008. Nyní, o pět let později je na cestě prototyp, pro nějž tvůrci hledají obchodní partnery a pomoc při financování jeho komerčního rozšíření na trhu. Pokud už teď víte, že byste se rádi stali jedním z majitelů tohoto sympatického vozítka, můžete se zapsat na čekací listinu prostřednictvím e-mailu na adresu Antro (info@antro.hu).Svezete se sice jen rychlostí do 45 km/h, za to ale ekologicky. Foto: solo-duo.hu.

Zdroj: gizmag.com

Autor: Redakce Nazeleno.cz