fbpx

Tipy na zelené dárky pro celou rodinu0

Ještě běháte po obchodech nebo sedíte u počítače a vybíráte dárky? Tady je několik nápadů, které vám pomohou!

Stále ještě přemýšlíte nad dárky pro své blízké? Chybí vám tipy jak originálně, vtipně a trefně pobavit na Štědrý večer rodinu a přátele? Vybrali jsme pro vás několik kousků, které potěší děti i rodiče. Navíc můžete mít dobrý pocit už při jejich nákupu – některé jsou vyrobeny z recyklovaných materiálů, jiné zase fungují naprosto ekologicky. Příjemné prohlížení plné inspirace!

Rádio do sprchy, které pohání tekoucí voda

Trefný dárek pro každého milovníka hudby ve sprše. Tohle rádio vám bude hrát po celou dobu vašeho sprchování, je totiž poháněné tlakem vody! Namontuje se jednoduše mezi kohoutek a sprchovou hadici a pak už využívá energii tekoucí vody k tomu, aby vám zahrálo. Tajemství se skrývá v mikroturbínách, které pohánějí malý generátor uvnitř, ten pak přeměňuje energii vody na elektrickou energii a ta se uvnitř ukládá v baterii. Rádio H2O Power vás vyjde asi na 1 000 korun.

Reklama


Foto: gizoo.co.uk

Náhrdelník z recyklovaných kabelů

Kdo by to byl řekl, že ochranné návleky kabelů mohou svoje využití najít ve šperkařství. Designérka Anna Kozová se postarala o jejich přetvoření v tento půvabný náhrdelník, který pořídíte za 600 korun. Nový produkt, nový život. Zaručeno je pohodlné magnetické zavírání a nadčasová elegance!


Foto: trashmade.cz

Kryt na iPhone z rozložitelných materiálů

Máte iPhone? A spadl vám už někdy na zem? Pak jistě tušíte, kam míříme. Ano, za rozbité kryty na chytré telefony často utrácíme podobné částky, jako za samotný telefon. Proč by tedy vaše příští pouzdro nemohlo být trochu „zelené“? Nový kryt od Innovéz je sympatický svým přístupem k přírodě – je totiž z rozložitelného materiálu EcoPure. Obal se skládá ze dvou částí – tvrdé vnější a vnitřní skořápky a vybírat můžete až z 15 různých barevných kombinací. Váš může být za 24,95 USD, tedy necelých 500 korun.


Foto: shop.innovezcases.com

Barevné hodiny do veselého bytu

Proč se denně dívat na černobílý ciferník, když zeď vaší kuchyně mohou oživit takto šťavnatě barevné hodiny? Jejich původ rozhodně není ledajaký – střed tvoří dva pevné skleněné disky pokryté tenkou magneticky měkkou vrstvou, zbytek pak slaboproudé dráty. Za 2 450 korun je tenhle originální doplněk s průměrem 30 centimetrů váš!


Foto: trashmade.cz

Stmívatelná LED žárovka na dálkové ovládání

Obyčejná LED žárovka sama o sobě sice nemusí být úplně špatným dárkem, nás ale nadchla první LED žárovka ovladatelná na dálku. Energeticky efektivní, stmívatelná žárovka potěší každého milovníka pohodlí a technických vychytávek. Žárovku totiž můžete jednoduše ovládat pomocí dálkového ovládání nebo vašeho chytrého telefonu. Pokud máte takových žárovek doma více, lze je ovládat samostatně i hromadně. V USA se již prodává, na evropský trh by žárovka Insteon měla brzy dorazit.

Půvabné svítidlo z recyklovaných LCD monitorů

Milovníkovi originálních doplňků jistě srdce ustrne nad tímto objektem. Svítící objekt Tuatara elegantně dozdobí prostor a nabídne i něco ze své tajemné historie. Původ objektu totiž hledejte v LCD monitorech, z nichž autorka Linda Čihařová využila polarizační fólie. Neobyčejné posvícení vám autorka vyrobí na objednávku.


Foto: trashmade.cz

Ecoxpower: jak jednoduše dobíjet mobil za jízdy

Máte doma vášnivého cyklistu, který se neobejde bez svých technických vychytávek? Máme tip, jak cestování na kole do práce či do školy ještě více zúročit! Zvládne to tato novinka – nabíječka Ecoxpower, kterou jednoduše namontujete na kolo a během jízdy pak nabíjí telefon, MP3 přehrávač nebo třeba GPS. Vypadá jako „dynamo 21. století“ a kromě dobíjení elektroniky si díky němu také posvítíte na cestu. Vaše může být za 99.99 USD, tedy necelých 2 000 korun.


Foto: ecoxgear.com

Něco pro mlsné jazýčky: dárkový koš s biopotravinami

Bylinný čaj, kvalitní moravské biovíno, dobrou kávu, med a k tomu něco na zub – třeba sušené ovoce, biodžem, krekry nebo brambůrky v biokvalitě. Proč milovníkovi jídla nedopřát něco, co opravdu ocení? Hotové dárkové koše potravin v biokvalitě již dnes pořídíte v internetových obchodech, fantazii se ale meze nekladou, a tak můžete jednotlivé dobrůtky klidně sami vybírat. Ať už s nákupním košem opravdovým nebo virtuálním.


Foto: atotalbasketcase.com

Darujte čistý vzduch! Čistička vzduchu Humanscale

Možná uvažujete nad nějakým praktickým dárkem pro rodinu nebo známé, ale ten pravý nápad ne a ne přijít. Máme pro vás tip – co takhle dopřát jim čistý čerstvý vzduchu? Čistička vzduchu je sice větší investicí, je ale ideálním prostředkem k tomu zbavit se znečišťujících látek ve vzduchu a vytvořit si zdravé ovzduší. Čistička Humanscale využívá technologii vyvinutou ve Švédsku původně pro průmyslově čištění vzduchu a potěší hlavně nízkou spotřebou energie, která asi 2,5x překonává požadavek Energy Star.


Foto: shop.humanscale.com

Květináč několika tváří

Nemusíte být úplní lemplové, co se péče o květiny týká. Samozavlažovací květináč se ale občas hodí každému, třeba když jedete na hory. Voda je nasávána přes 100% bavlněnou tkaninu a systém tak květině zajišťuje stále vlhkou zeminu. To ale není všechno. Kouzlo tohoto květináče se navíc skrývá ještě v jednom podstatném detailu – jeho barvě. Tu totiž můžete měnit libovolně podle nálady. Stačí vnitřní náladu otáčet a zvolit jednu ze tří barev. Květináč vás díky tomu hned „neomrzí“. Květináč pořídíte v IKEA za 179 korun.


Foto: ikea.com

Autor: Redakce Nazeleno.cz