Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Tenhle vařič do přírody budete milovat. Uvaří večeři a dobije mobil jen díky pár klacíkům

Vařič 21. století je na světě! Narodil se v USA, využívá principu přeměny tepla na elektřinu a potěší vás hned dvakrát. Uvaříte na něm večeři a zároveň vám dobije mobil. Geniální zařízení pro trampy, které se obejde bez plynové bomby.

01. 06. 2012 | Marie Leschingerová

Ve zkratce:

Vařič, který vám zároveň dobije mobil. Geniální novinka od amerických tvůrců vám v přírodě poslouží k bezpečnému uvaření večeře a ještě navíc si z ní zároveň nabijete mobil. Patentované termoelektrické zařízení může být vaše za 129 dolarů.

Plánujete v létě vyrazit do přírody a přemýšlíte, na čem si uvařit? S klasickým plynovým vařičem asi nic nezkazíte, ale pokud vás baví novinky, tahle inovace se vám bude líbit. Partička kamarádů, kteří rádi kempují v přírodě, totiž vymyslela termoelektrické zařízení, které vám nejen naprosto bezpečně pomůže připravit večeři, ale ještě si z něho budete moci dobít svůj mobil!

"Litr vody uvaříte za 4,5 minuty a stačí vám k tomu jen asi 46 gramů dřeva!"

Biolite CampStove řeší dva problémy současně – kde si v přírodě dobít mobil na čem si uvařit? Geniální řešení představila před pár měsíci skupina amerických nadšenců. Celá tahle věc se skládá z nádoby, uvnitř které rozděláte oheň, a připojeného zařízení, které přeměňuje teplo na elektrickou energii. Ta pohání ventilátor, který udržuje oheň a ještě navíc zvládne nabíjet i mobil nebo jinou drobnou elektroniku, kterou k němu připojíte.

Vypadají hezky a ještě šetří energii.
Také vás baví nápady designérů?

A ušetříte na tom hned dvakrát – elektřinu ze zásuvky i plechovku s plynem nebo benzínem, kterou s sebou nemusíte táhnout. Pokud před cestou zvažujete každé deko, tohle se určitě vyplatí. K rozdělání ohně vám totiž stačí jen pár dřívek, která vždycky někde seženete. A velikost? Srovnatelná s lahví na vodu a váha necelé kilo.

Podívejte se, jak zařízení funguje:

Litr vody na tomhle vařiči uvaříte za 4,5 minuty v závislosti na síle ohně a stačí vám k tomu 46 gramů dřeva. No není to perfektní? Bezchybná je navíc  možnost dobít si z USB portu telefon, MP3 anebo třeba LED svítilnu. A to nejlepší nakonec. Celá tahle legrace stojí 129 dolarů, tedy nějakých 2 670 Kč. Pokud rádi trampujete a propočítáte cenu klasického vařiče spolu s náplněmi, není to zase tolik. Takže hurá do přírody s vaříčem 21. století


Vařič 21. století - uvaří i nabije mobil. Foto: biolitestove.com

Související články

Tagy: NazelenoPlus, Technologie, Bydlení, Úsporné spotřebiče

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií