Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Taška na sluneční energii dobije mobil i iPod

Tato vcelku obyčejná taška, do které se vám vejdou všechny potřebné věci, má jednu úžasnou schopnost. Díky solárním panelům na povrchu zvládne dobít jakoukoliv menší elektroniku – mobil, fotoaparát či notebook. Pokud s sebou budete mít tuto brašnu, nabíječku nepotřebujete!

09. 09. 2011 | Marie Leschingerová

Ve zkratce:

Nemáte po ruce nabíječku? Nevadí, stačí chytrá taška, která prostřednictvím panelů na sluneční energii zvládne za pár hodin dobít váš mobilní telefon, fotoaparát či dokonce notebook.

Také vás občas naštve, když se vám mobilní telefon vybije v tu nejméně vhodnou chvíli? V situaci, kdy zrovna nemáte po ruce zásuvku či nabíječku, abyste mu mohli dodat trochu „šťávy“? Představujeme vám řešení, díky kterému těmto nepříjemným situacím předejdete – na trh přichází taška se solárními panely!

„Solární taška je vyrobená z recyklovaných reklamních bannerů z Barcelony.“

Skupina mladých katalánských podnikatelů v Silicon Valley má na svědomí 100% ekologickou tašku s integrovanými solárními panely, které říká YouShine. Solární taška je výsledkem spolupráce s firmou, která se zabývá aplikací solárních panelů na oděvy a doplňky.


Solární taška je k mání v 17 různobarevných variantách. Foto: http://innovalley.us

A jak to vlastně funguje? Taška pokrytá solárními panely vyrábí elektrickou energii a prostřednictvím USB portu, kterým je vybavena, z ní pak lze dobít téměř jakoukoliv elektroniku. Ať už iPhone, digitální fotoaparát, mobil, iPod nebo dokonce notebook. Stále sice nelze toto dobíjení srovnávat s nabíjením ze zásuvky, ale i tímto způsobem si mobilní telefon zhruba za dvě hodinky plně nabijete.

Vypadají hezky a ještě šetří energii.
Také vás baví nápady designérů?

Speciální „dobíjecí taška“ je navíc zajímavá  ještě z jednoho důvodu. Pro její výrobu jsou využívány recyklované materiály – konkrétně reklamní bannery z Barcelony. Brašna, která je dostupná v  17 barvách, je k mání už několik měsíců v síti „Lab store“, kde ji pořídíte asi za 130 eur. 

Související články

Tagy: NazelenoPlus, Technologie

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií