fbpx

Střešní tašky místo solárních panelů!0

Líbí se vám myšlenka vyrábět si vlastní energii ze slunce? Díky speciálním solárním střešním taškám, které letos představili vědci z Indie, to zanedlouho bude naprosto jednoduché. Už žádné externí solární panely na střechu, ale jen nenápadné solární tašky. Podívejte se!

Střešní tašky se zabudovanými solárními panely? Přelomová novinka, kterou představili solární výzkumníci z Keraly v jižní Indii. Jako prvním se jim díky využití speciální elektroniky podařilo vytvořit solární střešní tašku s integrovaným úložištěm energie.

„Solární tašky váží 200 gramů a k dispozici na trhu by měly být do dvou let.“

Reklama

Výsledkem prestižního projektu, na němž pracovalo čtyřicet vědců z Centra nanovědy Amrita včele s Shanti Nair a Vinod Gopal, je produkt s názvem Amrita Smart (tedy „inteligentní Amrita“). Jde integrovanou solární dlaždici schopnou získávat a ukládat sluneční energii při slunných dnech. Sebraná energie může být využita pro dobíjení notebooků, mobilních telefonů nebo třeba ke svícení v domě. Podle šéfa týmu bude výrobek vážit 200 gramů a k dispozici na trhu by měl být do dvou let.

Po celé řadě nápadů na využití sluneční energie, které však často potřebují externí baterii pro ukládání energie, je projekt Amrita výjimečný tím, že úložiště energie má již integrované. Výrobek by podle vědců měl být navíc levný a účinný. Střešní tašky Amrita Smart byly vědci představeny na mezinárodní konferenci NANOSOLAR 2012 pořádané v Centru nanovědy Amrita v Ústavu lékařských věd v Erankulam, ve městě Kerala.


Jak se vám líbí myšlenka solárních střešních tašek? Zdroj: http://www.ecofriend.com/

Integrované solární tašky lze podle slov jeho tvůrců použít především pro domácí produkci vlastní obnovitelné energie, kdy díky speciálním taškám můžete energii nejen získávat, ale i skladovat. Snižování uhlíkové stopy vašeho domu tak může začít!

Autor: Jana Poncarová