Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Recyklace třikrát jinak: jak ze starého vykouzlit nové doplňky do bytu, nábytek i stavby

Recyklovat se dá kde co. Třeba PET lahve, ale na tom není nic tak převratného. Co byste ale řekli na recyklaci starého nábytku? Nebo dřevěných palet? I těm totiž umí designéři vdechnout nový život! Podívejte se.

01. 02. 2013 | Marie Leschingerová

Ve zkratce:

Chceme recyklovat. Víme ale jak? Někteří z nás ano, proto vám dnes přinášíme tři zajímavé nápady z Evropy, jak se dají recyklovat tři zcela odlišné produkty.

Nový život plastových lahví: květináč či ptačí budka

Plasty, kam se podíváš. Systém vratných PET lahví je u nás zatím vzdálenou hudbou budoucnosti, a tak má nyní hlavní slovo recyklace. Právě proto nás zaujalo snažení portugalské společnosti Serra da Estrela (výrobce balené vody), která přišla s nápadem jak vlastní plastové lahve recyklovat. Ve spolupráci s designérskou firmou Colectivo da Rainha vznikly hned dva sympatické koncepty – transparentní květináč ptačí budka. Svými výrobky společnost dokazuje, že i něco tak obyčejného, jako je PET láhev, lze přeměnit na produkt s trvalejší užitnou hodnotou. „Nový život“ získávají plastové lahve prostřednictvím zahřátí, kdy se formují do nového tvaru.I z obyčejných PET lahví lze "vykouzlit" sympatické kousky. Foto: colectivodarainha.com

následující kapitola

Kapitoly článku

Související články

Tagy: NazelenoPlus, Technologie

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií