fbpx

Minizahrada do paneláku: Stěna pro pěstování rostlin0

Vertikální minizahrady jsou řešením pro všechny, kteří by si doma rádi vypěstovali vlastní bylinky či zeleninu, ale nemají kde. Systém jednoduše spojovatelných modulů nabízí unikátní řešení pro kterýkoliv interiér či balkón.

Rádi byste trávili čas na zahrádce a s motyčkou se vrtali v hlíně, ale nemáte vlastní záhonek? Právě pro vás vznikl nápad domácích minizahrad. Jde o originálně vyřešenou vertikální zahrádku do interiéru, která vypadá jako speciální stěna s květináči. Pěstovat si tu můžete okrasné květiny, bylinky či vlastní drobné ovoce a mít je stále pěkně po ruce.

„Díky klipsům lze moduly libovolně spojovat a vytvořit si pěstící konstrukci podle vlastního přání.“

Reklama

Vertikální minizahrady jsou nejen praktickým řešením do domácnosti, ale díky elegantnímu vzhledu i velmi zajímavým doplňkem. Takovýhle vertikální záhonek vám může zkrášlit jak některou z prázdných stěn v bytě, tak i balkón nebo terasu. Vybírat lze z několika barevných variant a zvolit si můžete přesně tu, která se vám do zamýšleného prostoru hodí nejvíce.

Zasázet si do této zahrádky můžete skoro cokoliv
Zasázet si do této zahrádky můžete skoro cokoliv. Zdroj: http://www.mini-garden.com

Základním článkem domácích minizahrad je modul o velikosti tří řad po třech kapsách, tedy celkem pro devět rostlinek. Moduly jsou opatřeny kruhovými klipsy, proto se dají mezi sebou spojovat a díky tomu si s nimi můžete dosytnosti pohrát – spojovat je do delších řad či svislých pásů a vytvořit si tak zahrádku přímo podle vlastní představy. Problém není sestavit ani oboustrannou „pěstící stěnu“, fantazii se zde opravdu meze nekladou.

Díky vertikálnímu zahradničení si můžete svůj byt velmi zútulnit
Díky vertikálnímu zahradničení si můžete svůj byt velmi zútulnit. Zdroj: http://www.mini-garden.com

Podle řady výzkumů jsou navíc rostliny v domácnosti velmi vítaným doplňkem. Nejen, že interiér zpříjemňují na pohled, ale starají se také o čištění vzduchu. Díky svým přirozeným uhlíkovým filtrům odstraňují znečišťující organické látky z ovzduší a vytváří tak zdravé a příjemné vnitřní prostředí.

Autor: Redakce Nazeleno.cz